Çağdaş Cam Sanatları Müzesi

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir Odunpazarı Evleri bölgesinde kurulmuş ilgi çekici bir cam müzesidir. 2007 yılında hizmete açılan müze üç tarihi evin restore edilmesiyle oluşan bina içinde yer almaktadır.

Türkiye’nin ilk cam müzesi olarak geçen müze, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Cam Dostları Grubu‘nun ortak çalışmasıyla meydana gelmiştir. 58 yerli, 10 yabancı sanatçının eserlerini inceleyebileceğiniz müze Eskişehir’de gezip görmeniz gereken birçok önemli yere yakın konumda yer alıyor.

Müzenin hemen yanında Eskişehir Balmumu Müzesi (Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi) yer alıyor. Yine şehrin önemli yapılarından Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Cumhuriyet Tarihi Müzesi ve Alaaddin Cami müzeye çok kısa bir yürüme mesafesinde bulunuyor.

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi
Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir

Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Akarbaşı Mh.26020 Eskişehir Türkiye
  • Ulaşım: “Atatürk Lisesi” tramvay durağında inerek müzeye ulaşabilirsiniz. Şehir içi sefer yapan belediye otobüslerinin çoğu Odunpazarı’na gitmektedir.
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın