CaixaForum Madrid

Caixa Forum, Madrid’de bulunan bir modern sanat müzesidir. Paseo del Prado’da bulunan müze, 2008 yılında Katalan tasarruf bankası tarafından yapılmıştır. 2001 – 2007 yılları arasında inşa edilen müze, Herzog ve de Meuron mimarlığında inşa edilmiştir.

Kırmızı ve yeşil renklerin zıtlığı kullanılarak yapılan yapıda demir ve bitki çeşitleri kullanılmıştır. Caixa Forum’u ilginç kılan özelliklerinden biri yan duvarında yer alan dikey şekildeki bahçedir. Kültür ve mimari başyapıtlarından sayılan yapıda yaklaşık 250 çeşit bitki bulunmaktadır. Müzede modern sanat eserlerini görebileceğiniz gibi bir kitapçı, restoran ve oditoryumu da ziyaret edebilirsiniz. Caixa Forum’da modern eserlerin yanı sıra değerli sanatçıların eski çalışmalarını görmek de mümkündür.

CaixaForum Madrid Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Paseo del Prado 36, Madrid
  • Ulaşım: Atocha metro istasyonundan buraya gelebilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Her gün 10:00 – 20:00 arasında açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücretsizdir.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın