Carla Goldini Evi

Carlo Goldini Evi, müzeye dönüştürülen eski bir tiyatrodur. Oyun yazarı Carlo Goldini’nin dünyaya geldiği ev olarak da bilinir. 1707 yılında bu evde dünyaya gelen Goldini 250’den fazla oyuna imza atmıştır. Bir söylentiye göre Goldini’nin bu kadar çok eser vermesinin nedeni bir arkadaşı ile bir yıl boyunca haftada bir oyun çıkarabileceğine dair bahse girip kazanmasıdır.

Bu gotik yapı 1931 yılında devlete bağışlanmıştır. Portre, kukla, minyatür ve tiyatro eşyalarını barındıran zengin bir koleksiyon burada sergilenmektedir. Tiyatro tarihine dair eserlerin sergilendiği bu müzede tiyatroya dair değerlerin yanı sıra avlusunda yer alan 15. yüzyıldan kalma merdivenle kirpi şeklindeki aile arması ve aslan oymaları görülmeye değerdir.

Carla Goldini Evi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Palazzo Centani, Calle del Nomboli, San Polo 2794, Venezia
  • Ulaşım: San Toma durağından buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Perşembe – Salı 10:00 – 16:00 (Nisan – Ekim 17:00’ye kadar) arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücreti 2.5 Euro’dur.
  • Web Sitesi: http://carlogoldoni.visitmuve.it/
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın