Carnavalet Müzesi Paris 2

Carnavalet Müzesi, Paris’in geçmişini inceleyebileceğiniz bir müzedir. Şehrin tarihine adadan müze, Hôtel Le Peletier de St-Fargeau ve Hôtel Carnavalet binalarında yer alır. Müzenin ana binası 1548 yılında yapılan ve 17. yüzyılda yenilenen Hôtel Carnavalet’tir.

Paris’in kültürel, ruhani ve entelektüel yaşamının detaylıca sergilendiği müze 2000 yıldan daha uzun bir tarihi kapsar. Galya’dan Roma zamanına uzanan çeşitli dönemlere ait sanat eserleri ve portreleri görülmeye değerdir. Kronolojik olarak sergilenen eserler arasında ilginç olanlar da vardır. Kurbağa bacağı çorbasının antika bir tarif kâğıdı ve Robespierre’in giyotinle karşılaşmadan önce son mektubu bunlardan birkaçıdır.

Charles Le Brun Tavan Süslemesi, Mme de Sevigne Galerisi, Hotel d’Uzes’in Resepsiyon Odası, Hotel de Wendel Balo Salonu ve XV. Louis Odası, Carnavalet Müzesi’nde görülmesi gereken önemli bölümler arasında yer alır.

Carnavalet Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: 23 Rue des Sevigne
  • Metro: Müzeye; “St-Paul”, “Chemin Vert” veya “Bastille” metro durakları üzerinden ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Müze, Pazartesi günü ve resmi tatillerde kapalıdır. Salı-Pazar günleri ise 10.00-18.00 saatleri arasında gezilebilir.
  • Web: www.carnavalet.paris.fr
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın