Madrid Casa de Campo

Casa de Campo, Madrid’in güneybatısında yer alan büyük bir parktır. 17,5 kilometre karelik bir alanı kaplayan park, kurulduğu dönemlerde soyluların av arazisi olarak kullanılmaktaydı. 16. yüzyılda kurulsa da ancak 1931 yılında halka açılmıştır. Casa de Campo Park günümüzdeyse İspanyolların ve turistlerin temiz hava alıp gezmek için geldikleri bir yerdir. Çeşitli hayvan ve bitki çeşitliliğinin zenginleştirdiği parkta piknik yapmak da mümkündür.

Park içerisinde görmeniz gereken yerler arasında tüm kıtalardan hayvanlara ev sahipliği yapan hayvanat bahçesi, akvaryum ve yunus tankı, her yaştan ziyaretçinin ilgisini çeken eğlence parkı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 80.000 metre karelik göl ve teleferik de görmeye değerdir. Park, kent merkezine yakın olması nedeniyle her zaman ziyaretçisi olan bir yerdir. Fakat hava karardıktan sonra güvenlik nedeniyle ziyaret edilmemesi tavsiye edilir.

Casa de Campo Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Avenida de Portugal, Madrid
  • Ulaşım: Batan, Casa de Campo, Lago metro istasyonlarından buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Park, Eylül – Paskalya Cumartesi, Pazar öğleden sonra, Paskalya – Eylül her gün öğleden sonra; teleferik, Cumartesi, Pazar ve resmi tatiller öğle – gün batımı; hayvanat bahçesi & akvaryum her gün 11:00 – gün batımı arasında ziyarete açıktır.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın