Champ De Mars Paris

Champ de Mars, Paris’in en ünlü parklarından biridir. Parkın ünlü ve bilinir olmasının nedeni parkın doğal güzelliğinden ziyade dünyanın en önemli yapılarından olan Eyfel Kulesi’nin hemen önünde yer almasıdır.

Eyfel Kulesi ile 18. yüzyılın ortalarında yapılan Ecole Militaire (Askeri Akademi) arasında yer alan park geçmişte ordunun geçit törenleri ve manevra çalışmaları için kullanılmıştır. Park, 1780’lerde at yarışları ve 1867-1937 yılları arasında beş dünya fuarına sahne olmuştur.

Günümüzde yemyeşil alanı ile dikkat çeken Champ de Mars; festivaller, özel etkinlikler, manzaraya karşı piknik yapanlar, yürüyüş yapanlar ve Eyfel’e karşı güzel bir fotoğraf çekilmek isteyenler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Ave de la Bourdonnais ile Ave de Suffren arasında yer alır.
  • Metro: Parka; “Ecole-Militaire” ya da “Bir Hakeim” metro durakları ile ya da “Champ de Mars Tour Eiffel” RER durağı ile ulaşabilirsiniz.
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın