Arco di Costantino

Constantinus Zafer Takı (Arco di Costantino), Roma’nın dünyaca ünlü yapısı Kolezyum’un hemen yanında yer alan zafer takıdır. İlk Hristiyan İmparator Constantinus’un İmparator Maxentius’a karşı kazandığı zafere adanarak M.S 315 yılında yaptırılmıştır. Tak üzerinde yer alan kabartmalar sıfırdan yapılmamış, diğer ünlü anıtlardaki kabartmalar sökülerek tak üzerine yerleştirilmiştir. Bu özelliği ile diğerlerinden ayrılır.

Arco di Costantino üzerindeki betimlemelerden İmparator Hadrianus’un sevgilisi Antinous’a adadığı tapınaktan alınma güzel bir av sahnesi dikkat çekicidir.

Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Piazza del Colosseo, Roma
  • Ulaşım: C3, 60, 75, 81, 85, 87 ve 175 numaralı otobüsler ile bölgeye ulaşabilirsiniz. “Colosseo” metro durağı takın yakınındadır. Ayrıca bölgeye 3 numaralı tramvay ile de ulaşmanız mümkün.

Roma'da konaklama yapılabilecek tüm bölgelerle ilgili detaylı bilgileri ve otel tavsiyelerimi Roma'da nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz. Roma'da yer alan tüm otelleri incelemek için tıklayın. Sitedeki tüm Roma yazılarını görmek için tıklayın.

roma konaklama
3★ Hotel Impero, şehir merkezinde güzel ve ekonomik bir otel. Rezervasyon için tıklayın.
rome otel tavsiyesi
4★ Rome Times Hotel, Roma'nın en popüler otellerinden bir tanesi. Rezervasyon için tıklayın.
Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın