Correr ve Arkeoloji Müzeleri Venedik
Correr ve Arkeoloji Müzeleri, San Marco Meydanı, Venedik

Correr ve Arkeoloji Müzeleri, Venedik’te bulunan en ünlü müzelerdendir. San Marco Meydanı’nda yer alan Correr Müzesi’ne Ala Napoleonica’dan girilir. Müzenin ilk kısımlarında el sanatı eserleri ve Venedikli heykeltıraş Antonio Canova’nın çalışmaları görülebilir. Müzenin ikinci katında Venedik resimlerinin görülebileceği bir kısım vardır. Bu resim koleksiyonunda Carpaccio imzalı “Genç Bir Adamın Portresi”, “İki Venedikli Bayan” ve Jacopo Bellini, oğulları Giovanni ve Gentile’nin eserleri dikkat çeker. Bu katın girişinde Canova’nın Homerik kabartmaları da görülmelidir.

Correr Müzesi bünyesinde Ulusal Arkeoloji Müzeleri de bulunmaktadır. Correr Müzesi için aldığınız bileti bu kısımda da kullanabilirsiniz. Arkeoloji müzesindeki eserler Yunan, Roma ve Babil esintileri taşımaktadır. Şehirdeki diğer müzelerle karşılaştırıldığında küçük bir müze olsa da arkeoloji müzesinde MÖ 4. yüzyıla ait Athena büstü, Gallik askerleri üçlüsü ve Roma imparatorları falanjı görülmelidir. Arkeoloji Müzesi’nden Sansovino kitaplığına geçilir.

Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Procuratie Nuove, Venezia
  • Ulaşım: Valerosso kanal otobüsü ile buraya ulaşabilirsiniz. San Zaccaria durağında inmeniz gerekmektedir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Her gün Nisan – Ekim 10:00 – 19:00, Kasım – Mart 10:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 16, indirimli bilet 10 Euro’dur.
  • Web Sitesi: http://correr.visitmuve.it/en/home/
  • Not: Müze, 1 Ocak ve 25 Aralık’ta kapalıdır.
Önceki makalePeggy Guggenheim Koleksiyonu
Sonraki makaleFortuny Müzesi (Museo Fortuny)
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın