Coster Diamonds

1840 yılında kurulan Coster Diamonds, Amsterdam’ın en eski ve ünlü elmas atölyelerinden biridir. 3 villaya yayılmış olan Coster Diamonds’da rehberli turlar eşliğinde çeşitli elmas atölyelerini gezebilirsiniz. Yaklaşık 30 dakika süren tur boyunca, taşları sınıflandıran, kesen ve parlatan işçileri çalışırken izleyebilirsiniz.

Bugün İngiliz Taç Mücevherleri arasında yer alan Koh-i Nur (Işık Dağı) elması, 1852 yılında burada yeniden parlatılmıştır. Tam 108,8 karatlık mavi-beyaz renkli bu paha biçilemeyen mükemmel taşın bir kopyası, üzerine yerleştirildiği tacı kopyasıyla birlikte, atölyenin giriş salonunda sergilenmektedir.

Her gün yaklaşık 2.000 ziyaretçi atölyeyi ziyaret eder. Dünyanın dört bir yanından gelen kuyumcular ve ciddi alıcılar, satış görüşmelerini bir dizi özel odada gerçekleştirirler.  Birkaç bina yanda, elmasın tarihine adanmış küçük bir de müze yer almaktadır.

Coster Diamonds Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Paulus Potterstraat 2-8, Amsterdam
  • Ulaşım: Tramvay ile ulaşım: Rijksmusuem (2, 5)
  • Ziyaret Bilgileri: Her gün 09.00-17.00, ücretsiz.
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın