Doktorlar Caddesi, Eskişehir

Doktorlar Caddesi ya da resmi adıyla İsmet İnönü Caddesi, Eskişehir‘in en merkezi yerleri arasında yer alan önemli merkezlerden biridir. Üzerinde birçok mağazanın yer aldığı ve araç trafiğinin olmadığı bu cadde  İstanbul’un en ünlü ve turistik caddesi olan İstiklal Caddesi‘ni andırır.

Cadde, İsmet İnönü-1 Caddesi olarak da anılır. Resmi ve idari yapıda asıl ismi bu şekilde geçmektedir. Ancak eskiden beri cadde üzerinde çok sayıda doktor muayenehanesi ve ofisinin bulunması bölgeye bu adın verilmesine neden olmuştur. Bu gün doktorlardan ziyade dünya markası pek çok firmanın cadde üzerinde şubesi bulunmaktadır.

Porsuk Çayı’nın hemen paralelinde yer alan Doktorlar Caddesi üzerinde Kanatlı Alışveriş Merkezi, şehrin yöresel markalarından Pino Fast Food restoranı, çeşitli heykeller, butik dükkanlar, birkaç restoran bulunur. Bu caddenin paralelinde yer alan Barlar Sokağı ise şehrin gece yaşantısının hareketli mekanlarındandır.

Doktorlar Caddesi
Doktorlar Caddesi (İsmet İnönü Caddesi), Eskişehir

Doktorlar Caddesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: İsmet İnönü 1 Cad Hoşnudiye Mh. 26000 Eskişehir Türkiye
  • Ulaşım:İsmet İnönü” tramvay durağı caddenin başlangıcında yer almaktadır. Ayrıca İki Eylül Caddesi’nde yer alan “Çarşı” tramvay durağında inip 3-4 dakikalık bir yürüyüş ile yine bu caddeye ulaşabilirsiniz.
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın