Ana sayfa Galeri Dubai’de Gezilecek En Güzel 25 Yer

Dubai’de Gezilecek En Güzel 25 Yer

1Dubai

Dubai'de nerede kalınır? başlıklı yazımda konaklama hakkında önemli bilgileri ve otel tavsiyelerimi okuyabilirsiniz. Dubai otelleri için tıklayın.

1800’lü yılların başında yalnızca 1200 nüfuslu bir balıkçı köyü iken günümüzde dünyanın en önemli ticaret ve turizm merkezlerinden biri olan Dubai, Birleşik Arap Emirliklerinin 7 emirliğinden biri. Dünyanın dört bir yanından her yıl milyonlarca turist, çölün ortasından yükselen gökdelen tarlasını yerinde görmek için Dubai’ye akın ediyor.

Dubai, kimileri için yapay bir şehirken kimileri içinse ömürde en az 1 kez de olsa görülmesi gereken bir yer. Dünyanın en yüksek binası, en büyük alışveriş merkezi, en büyük akvaryumu gibi en’leri içinde barındıran şehirde kültür turları yapabileceğiniz gibi ülkemizde yağmur ve karın olduğu günlerde deniz tatilinizi de yapabilirsiniz. Peki ama Dubai’de gezip görülmesi gereken en güzel 25 yer neresi? (Kaynak: Gezip Gördüm Dubai Gezilecek Yerler Rehberi)

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.