Dünyanın günden güne daha global bir yapıya dönüşmesi ile birlikte farklı şehirler ve ülkeler içerisindeki insanların birbirleri ile iletişimi eski yıllara nazaran çok daha kolay hale gelirken, söz konusu durumun yanı sıra ulaşım ve dolayısı ile seyahatler de daha geniş yaş ve çevredeki istek sahipleri tarafından uygun uçak bileti fiyatları ve konforlu seyahat imkanları ile gerçekleştirilmeye başlanması memnuniyet ve mutluluk yaratmakta. Dünyanın dört bir yanına direkt ya da aktarmalı uçuşlar gerçekleştiren farklı havayolları sayesinde pek çok ana ve ara yerleşim noktasına kısa süreli seyahatler düzenlemek mümkün olurken, Türkiye çıkışlı olarak görülebilinecek bazı etkileyici noktalar da şu şekilde sıralanabilinmekte.

Yunan Adalarında Romantik Bir Kaçamak: Santorini

santorini
Santorini Adası

Coğrafi olarak incelendiğinde sıradan bir volkanik adadan farksız gibi görünen Santorini, Yunan Adaları içerisinde turizm açısından en çok tercih edilen isimlerden birisi olarak sakin yapısı ve büyüleyici güzelliği ile birlikte her yıl milyonlarca kişiyi misafir etmeyi başarmakta. Adını on üçüncü yüzyıl dolaylarında yaşamış Aziz Irene ( Saint Irene )’den dalan Santorini, volkanik kumlar ile oluşmuş simsiyah büyüleyici kumsalları, mitolojik hikayeleri ve kumlarına rağmen bembeyaz evleri ile birlikte ziyaretçilerini bildikleri dünyadan soyutlayarak farklı bir yaşam içerisine çekmeyi başarmakta. Özellikle bahar ve yaz aylarında balayı çiftlerinin uğrak noktalarından birisi olan adaya ulaşım için tercih edilen uçak bileti fiyatları da talebin artması ile birlikte günden güne ucuzlamakta.

İtalya’ya Seyahat İçin Başlı Başına Bir Neden: Venedik

venedik

Avrupa’nın dış turist alımı açısından yıl boyunca en yoğun değerlere sahip olan ülkelerinden birisi olan İtalya, başkent Roma ile birlikte çok sayıda bölgesine gerçekleştirilen seyahatler ile birlikte Türkiye ve dünya insanlarına keyifli tecrübeler sunarken, Venedik şehri gerek tarihi güzellikleri gerekse de kanallar ile örülü yapısı sayesinde popüler noktalar arasında bulunmakta. Şehrin kalbi olan San Marco Meydanı, Ponte Rialto, Galleria dell’Accademia gibi noktalar başta olmak üzere pek çok özel ziyaret alanına sahip olan şehirde 1225 yılından günümüze uzanan ve on yedinci yüzyılda Türk tüccarlara kiralanarak depo ve han olarak kullanılmış bir yapıyı de görmek mümkün. Söz konusu yapının herhangi bir korumadan yoksun biçimde doğal tarih müzesi yapısında bulunması ise iç burkan detaylar arasında. Şehre Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilen direkt uçuşlar, ekonomik fiyatları ile dikkat çekmekte.

Yeryüzünde Cennet Bahçesi Tecrübesi Yaşamak İçin En Doğru Adres: Phuket

phuket

Her ne kadar uzun yıllar yalnızca Asya merkezli turistlerin ziyaretine ev sahipliği yapsa da günden güne artan uçak seferleri ve ucuzlayan uçak bileti imkanları dahilinde gördüğü ilgiyi doruk noktasına taşıyan bir diğer adres de kuşkusuz Tayland’ın güney kısmında yer alan Phuket adası. Andaman Denizi ve Malay Yarımadası arasında konumlanmış olan Phuket, yüzde yetmişten fazla alanının orman olması ve el değmemiş güzellikteki bembeyaz kumlardan oluşan sahilleri ile birlikte dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri eşsiz tecrübesini yaşamaya davet etmekte. Ada içerisinde Phuket Town Gece Pazarı, ve Deniz Kabukları Müzesi gibi enteresan noktaları ziyaret etmek mümkünken, bunun yanı sıra fil safarisi ve rafting gibi özel spor ve gezi aktivitelerini de yaşamak tavsiye edilenler arasında bulunuyor.

Yaşamdan Soyutlanarak Huzur ve Mutluluğa Erişmek: Maldivler

maldivler

Çoğu insan tarafından ziyaret öncesi tekil bir ada ya da ülke olarak bilinen Maldivler, gerçekte Hint Okyanusu üzerinde yan yana konumlanmış bin iki yüzü aşkın adadan oluşan bir topluluk konumundadır. Hindistan’ın güney kısmında ve Sri Lanka’nın ise yedi yüz elli kilometre kadar güneybatısında yer alan Maldivler, dünyanın başta hiçbir bölgesinde bulunamayacak el değmemişlikteki kumsalları, farklı bir zaman dilimine açılan bungalovları ve son derece kaliteli tatil köyleri ile birlikte kişileri hayatlarında belki de yalnızca bir defa tecrübe edebilecekleri bir rüyanın içerisine sokmakta. Her ne kadar Türkiye’ye göre coğrafi açıdan son derece uzak olsa da son yıllarda balayı çiftleri başta olmak üzere artan talep neticesinde bölgeye uygun fiyatlar ile uçak bileti bulmak da kolaylaşmış durumda.

Aşk, Sanat ve Kültüre Tek Bir Adreste Ulaşın: Paris

paris

Fransa’nın başkenti özelliğini taşımasının yanı sıra içerisinde yer alan kültür ve sanat öğeleri ile de Türkiye’nin yanı sıra pek çok batı ve doğu ülkesinde ün kazanan Paris, Avrupa’nın şüphesiz en uğrak noktaları arasında bulunuyor. Dünyaca ünlü Chatelet Meydanları, Aleksandr Köprüsü, Vendome, Opera Garnier ve Zafer Takı ile ziyaretçilerine çok sayıda gezi ve eğlence noktası sunan Paris, Seine Nehri boyunca uzayıp giden tekne gezileri ve Eiffel Kulesi’nden tecrübe edilecek şehir manzarası ile de uzun yıllar unutulmayacak anıları ortaya çıkartmaya hazır.

alo-bilet-hatti-comBu ve benzeri sayısız noktaya gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde en uygun fiyatlı Thy uçak bileti ihtiyaçlarınıza erişmek için Alobilethatti.com internet sitesini dilediğiniz an kullanabilirsiniz. Site içerisinde yer alan ayrıntılı bilgiler ile birlikte seyahat noktalarınız hakkında detayları tecrübe ederken, bunun yanı sıra canlı destek hatlarının yardımı ile de aklınıza takılan soruları yönelterek cevaplara ulaşabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Pegasus, Sun Express ve daha birçok profesyonel havayolunun en uygun fiyatlı uçuşları için sizler de sitemizi sık aralıklar ile ziyaret edebilirsiniz.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

4 Yorum

  1. Ne Güzel gezip görebilmek gerekten muhteşem olsa gerek . ama bizde çok az bu kültür oysa sizin yerinizde olmayı ne kadar isterdim. hayatımız çalışmakla geçti ömrümüz toplu taşıma araçlarında tren tranway metrobüs derken geçiyor işte hayat güzel yaşamın keyfini çıkarın bizim yerimizede

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın