Fas & Tunus yolculuğumuzun ardından turizm firmaları erken rezervasyon sezonunu açınca sizlere konu hakkında kısa kısa bilgiler vermek istedim. Fas ve Tunus gezimin sona ermesiyle şimdiye kadar iyisiyle kötüsüyle 26’dan fazla ülkeyi gezip görme şansım oldu. Yaptığım tüm gezilerde farklı farklı tecrübeler edinme şansına sahip oldum; fakat bunlardan 2 tanesi bana göre ekonomik bir tatil için çok önemli.

1) Bir geziye çıkacaksan otelini, uçağını mümkün olduğunca erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak ucuza ayarlayacaksın. Böylece işini son dakikaya bırakmayarak çok daha ekonomik bir şekilde tatil yapabilirsin. İnanın otel ve uçakların promosyonlarını takip ederek bir geziden ne kadar kar edebileceğinizi hayal bile edemezsiniz.  Vergiler dahil 15 Euro’ya uçak bileti, lüks bir otelde gecelik 30 Euro’ya konaklama olur mu? İnanın takip, araştırma ve erken rezervasyon ile olur.  60’dan fazla uçuş yapma şansım olsa da yaşadığım en konforlu uçuş deneyimi 26 Euro ödeyerek yaptığım Milano-Madrid uçuşuydu, tabi ki fırsatları değerlendirerek biletimi erkenden almıştım.

2) Eğer keyifli bir deniz tatili yaşamak istiyorsanız bizim Cennet sahillerimizden kesinlikle vazgeçmeyeceksiniz, tabi tatile Maldivler’e gidiyorsanız o ayrı 🙂 Geçen yaz hem 1-2 gün deniz tatili hem de kültür gezisi yapmak için gittiğimiz Dubrovnik’te  bu kanıya bir kez daha vardık. Adamların sahili yok, 3-5 kayalıktan denize giriyorlar ve ortalık turist kaynıyor.  Unesco Listesi’ndeki Old Town olayı ayrı tamam ama deniz tatili için buraya gidenlere ne demeli? Artık adamlar nasıl bir reklam yapmışlarsa. Plaj giriş ve yeme içme fiyatları uçmuş durumda. Sahil ve deniz desen bizde olsa beğenip girmezsin, o derece. Bir sene önce gittiğimiz Ölüdeniz’den sonra burası tam bir hayal kırıklığı oldu resmen. Bu yüzden deniz tatilinde favorimiz kesinlikle memleket. İşte bu noktada erken rezervasyonun önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

Biz genelde son dakika insanlarıyızdır. Bir kanun çıkar, yapılması gereken bir şey olur 2 ay önceden haberimiz olur kimse rahatını bozmaz. Ta ki son 2 gün gelir o zaman yumurta kapıya dayanmıştır bizim için 🙂 Harekete geçilebilir artık. Okulda sınav zamanı için de geçerlidir bu durum ülkeyi toptan ilgilendiren bir durum için de. Kimliklerin son yenilendiği zamanı hatırlayın 🙂 Ya da Kgs yerine Hgs’nin başlamasına rağmen hala geçiş yapmayanları düşünün.

Bunun yanında birkaç ay sonrası için bile plan yapabilmek lüks deriz bizim için ama durum hiç de öyle değil. Nerdeyse her sene  9 günlük bir bayram tatilimiz oluyor. Resmi tatiller zaten belli. Tüm bunların yanında güzel bir program ile aslında aylar öncesinden tatil programı yapıp erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak son derece mümkün.

Her zaman bizim memleket Cennet ama hep yabancılar keyfini sürüyor, lüks oteller iyi güzel ama fiyatları yabancılara ucuz bize pahalı deriz ama güzel bir araştırma ve elimizi çabuk tutarak aynı şartlarda bizim de tatil yapabileceğimizin aslında çok da farkında değiliz.

Sonuç olarak güzel ve ekonomik bir tatil için elimizi çabuk tutmanın gerektiği günler geldi.

Erken rezervasyon  fırsatlarının yaşandığı şu günlerde birbirinden güzel otellerde çok ekonomik koşullarda tatil yapabilirsiniz. Türkiye’nin en ünlü gezi sitelerinden Touristica erken rezervasyon fırsatlarına hızlı giriş yapanlardan. Sitede birbirinden güzel otellerde çok güzel erken rezervasyon fırsatları yer alıyor. Bunun dışında sitedeki ödeme kolaylıkları ve iptal koşulları ile ilgili de bilgileri bulabilirsiniz.

Touristica bünyesinde yer alantüm otellerde erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Ne dersiniz erken rezervasyon fırsatlarına bir göz atmaya değmez mi?

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın