El Rastro Market

El Rastro, Madrid’de kurulan bir bitpazarıdır. 19. yüzyıldan kalma bu pazar, Calle Embajadores ve Ronna de Toledo arasında kurulur ve ana caddenin yanı sıra ara sokaklara da yayılmaktadır. Alışverişin yanı sıra gezip görülecek yerlerden olan El Rastro’da bulunan antikacı dükkanlarında uygun fiyata değerli eşyalar bulmanız mümkündür.

Bitpazarında ikinci el giysi, antika, askeri eşya, evcil hayvan gibi birçok farklı şeyi bir arada bulabilirsiniz. Şehrin en eski yerleşim yerlerinden olan La Latina bölgesine yakın olan El Rastro’da alışveriş yaptıktan sonra bir yerlerde oturup dinlenmeniz mümkündür. Fakat kalabalıkta meydana gelebilecek yankesicilik gibi tatsız olaylar konusunda dikkatli olmanız tavsiye edilir. El Rastro’nun kurulduğu mevkide görmeniz gereken yerlerin başında barok tarzında Iglesia de San Cayetano binası ve kadın işçilerin toplu sözleşme konusunda ödün vermemeleri ile tanınan Kraliyet Tütün Fabrikası gelmektedir.

El Rastro Madrid
El Rastro Pazarı, Madrid

El Rastro Pazarı Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Calle de la Ribera de Curtidores, 28005 Madrid
  • Ulaşım: La Latina ya da Embajdores metro istasyonlarından buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazar ve resmi tatil günleri 10:00 – 14:00 arasında ziyaret edilebilir.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın