En güzel Alanya plajları

En güzel Alanya Plajları hangileri diyorsan seni şöyle alalım 🙂 Antalya’nın, hatta Akdeniz Bölgesi’nin en önemli, en renkli ilçelerinden biridir portakal bahçeleri ile çevrili, yemyeşil dağlara yüzünü dönen Alanya. Mavi bayraklı plajları, günün her saati cıvıl cıvıl olan çarşısı, tarihi eserleri, çarpıcı doğal güzellikleri, mis gibi portakal kokan havası, misafirperver insanları ve yılın 300 günü gülümseyen güneşi ile kısa sürede aklınızı çelecek bir yer Alanya. Eğer bu güzeller güzeli ilçeye tatile gitmeye karar verdiyseniz, uğramadan, görmeden dönmeyin diyeceğimiz plajlarını bir kenara not edin 🙂

En Güzel Alanya Plajları

En güzel Alanya plajları
Alanya plajları yılın yorgunluğunu atabileceğiniz en güzel yerlerden…

Kleopatra Plajı

En güzel Alanya Plajları listemizin başında Kleopatra Plajı geliyor. Alanya’nın en çarpıcı, en özel plajlarından biridir 2 kilometrelik uzunluğa sahip olan Kleopatra Plajı. Adını birçoğunuzun ildiği üzre M.Ö.69 -M.Ö.30 yılları arasında yaşamış Antik Mısır’ın son kraliçesi Kleopatra’dan almıştır. Altın renkli kumu, cam gibi masmavi denizi, sığ olması ile dikkat çeker. Üstelik mavi bayraklı bir plajdır. Ünü bölge değil, ülke sınırlarını aşmıştır ve yerli turistler kadar, yabancılar da ziyaret eder Kleopatra Plajı’nı. Özellikle gün batımı saatlerinde eşsiz manzarası ile büyüler ziyaretçilerini.

Kleopatra Plajı Alanya
Kleopatra Plajı

Portakal Plajı

Mavi bayraklı olan plajlardan biri olan Portakal Plajı, 1 kilometre uzunluğundadır. İlçe merkezine yakın mesafededir. Muhteşem bir güzelliğe sahip olan Oba Çayı’nın denize döküldüğü yerden başlar ve Dim Çayı’nın denize döküldüğü yerde biter. Masmavi denizi ile dikkat çeken plajın hemen arkasında ise Torosların heybetli yamaçları yükselir. Su sporları ile ilgileniyorsanız seçenekler vardır. Özellikle rüzgar sörfü yapanlar bu plajı tercih eder.

Portakal Plajı Alanya
Portakal Plajı

Damlataş Plajı

Ünü bölge sınırlarını aşan, yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğrayan Damlataş Mağarası’nın hemen önündedir Damlataş Plajı. Bittabi mavi bayraklı bir plajdır 🙂 Altın sarısı kumları ile dikkat çeker ve sırtını yarımadanın eteklerine dayamıştır. Tertemiz havası, cam gibi denizi ve gülümseyen güneşi ile görülmesi gereken plajların içinde başı çeker.

Damlataş Plajı Alanya
Damlataş Plajı

İncekum Plajı

Alanya’ya 25 kilometre mesafede yer alan İncekum Plajı çamlık, doğal, altın sarısı kumlardan oluşan bir plajdır. Tabii adı üstünde ince kumlu bir plajdır. Burada çadır kampı yapabileceğiniz alanlar mevcuttur. Yaklaşık 1 kilometre uzunluğundadır. Denizi 5 metre sonra yavaş yavaş derinleşir. İncekum benim Alanya plajları listemde favori yerlerimden.

İncekum Plajı Alanya
İncekum Plajı

Keykubat Plajı

Mavi bayraklı olan Keykubat Plajı, tarihi yarımadanın hemen doğusunda yer alır. Plaj ve denizi kumdur. Bazı kesimlerinde ise kum kayası vardır. Kıyı boyunca yemyeşil parkları ile dikkat çeker. Bu nedenle ‘’Begonvil Plajı’’ olarak da bilinir.

Keykubat Plajı Alanya
Keykubat Plajı

Ulaş Plajı

Antalya – Alanya’ya 5 kilometre mesafede yer alır Ulaş Plajı. Karayolunun hemen kenarındadır. Piknik alanı da mevcuttur ve özellikle yaz aylarında bayram yeri gibi olur burası. Merdivenle inilen kıyıdaki koy plajdır. Denizi ve plajı kumdur. Ulaş Plajı özellikle tekne gezisine çıkanların uğrak yerleri arasındadır. Etrafı yemyeşil ağaçlar, rengarenk çiçekler ve bitkiler ile çevrilidir.

Ulaş Plajı Alanya
Ulaş Plajı

Mahmutlar Plajı

Alanya’nın en sakin beldelerinden biri olan Mahmutlar çarşısı, plajı ve sakinliği ile dikkat çeken yerlerden biridir. Plaj ve deniz yer yer kum kayasıdır. 5 kilometre olan kıyının bir kısmı ise doğal plajdır. Alanya merkeze göre daha sakin olan Mahmutlar huzurlu, sakin bir gün geçirmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği yerler arasındadır.

Mahmutlar Plajı Alanya
Mahmutlar Plajı

Fuğla Plajı

Yerli ve yabancı turistlerin de sıklıkla tercih ettiği bir plajdır Fuğla Plajı. Alanya’ya 20 kilometre mesafededir. Geniş bir koyun içinde yer alır. Teknelerin sıklıkla uğradığı plajlar arasındadır. Burada öğle yemeği molası verilir genelde. Plaj ve denizi kumdur. Genellikle sakin bir plajdır. Kafa dinlemek için ideal.

Fuğla Plajı Alanya
Fuğla Plajı

Demirtaş Plajı

Alanya’nın güzeller güzeli plajlarından biri de Demirtaş Plajı’dır. Kumsalı göz alabildiğine uzanır. Doğal plajdır. İçerisinde büfeler vardır. Masmavi denizi yılın yorgunluğunu atmak için gel gel yapıyor adeta 🙂

Alanya’da Nerede Kalınır?

En güzel Alanya Plajları listesi kısa böyle. Peki ya Alanya otelleri? Alanya hem deniz hem de kültür turizmi için çok güzel bir gezi noktası. Özellikle deniz tatili için birbirinden güzel tesislere sahip. Toplamda 350’ye yakın otel bulunan Alanya’da siz de kendi bütçe ve zevkinize göre otel bulabilirsiniz. Otelinizi internetin en güvenilir otel rezervasyon sitesi olan Booking.com üzerinden ayarlayabilirsiniz. Üstelik dilerseniz konaklama ücretinizi tesise vardığınızda ödeyebilirsiniz. Üstelik seçiminize bağlı olarak otellerin birçoğunda konaklama tarihinize 24 saat kalıncaya kadar rezervasyonunuzu ücretsiz iptal edebilirsiniz. Alanya otellerini incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın!

Avatar
Sırt çantası sırtına yapışık gezgin, klasik müzik dinleyen inekten süt içici, kısa saç kullanıcısı, etsiz çiğ köfte yiyicisi.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın