Son yıllarda vizesiz seyahat edilebilecek ülke sayısında yaşanan artış yurt dışına çıkan turist sayısının bir hayli artmasına neden oldu. Başta Rusya, Ukrayna ve Balkanlar olmak üzere bir çok vize istemeyen turistik destinasyon Türkler tarafından yoğun olarak tercih edilir oldu.

Vizesiz ülkeler dışında Schengen Vizesi’nin gerekli olduğu Avrupa ülkerindeki ziyaret oranları da aynı şekilde her geçen sene artarak devam ediyor. Her ne kadar kültür ve alışveriş turizminin hızlı seyrettiği bu ülkeler Türkler tarafından yoğun ilgi ile karşılansa da deniz tatili için aynı şeyleri söylemek pek de mümkün değil.

Sahip olduğumuz birbirinden güzel kumsallar ve sahiller her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından dolduruluyor. Özellikle Erken Rezervasyon Otelleri gezginlere çok daha ekonomik seyahat yapma olanağı sunuyor. Kemer Otelleri  ve Alanya Otelleri ve ise tatilciler tarafından en çok ilgi gören otellerden. Akdeniz’in en turistik bu iki tatil yeri, sahip olduğu doğal güzellikler dışında kültür turizmi ile de dikkat çekiyor.

Kemer

Antalya’ya 40 km uzaklıkta yer alan Kemer 30 yıl öncesine kadar ufak bir köyken günümüzde Dünya turizmin önemli noktaları arasında  yer alıyor. Toros Dağları’nın eteğinde, deniz ve ormanın birleştiği noktada yer alan yerde dünya standartlarının bile çok üstünde bir çok tesis yer alıyor. Her yıl Dünya Ralli Şampiyonasının Türkiye Ayağı, Kemer Off Shore Yarışları, Kemer Karnavalı ve Phaselis Sanat Etkinlikleri gibi organizasyonlara ev sahipliği yapan yer sahip olduğu plajlar ile de ünlü. Kemer’de yer alan Belediye Plajı haricinde  Ayışığı ve Phaselis Plajları‘nda denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Plajlar dışında Kemer merkezine 17. km uzaklıkta yer alan ve M.Ö 7 yy’da Rodoslular tarafından kurulan Faselis Antik Kenti de bölgedeki en turistik noktalar arasında yer alıyor.

Alanya

Ünü ülke sınırlarını aşan bir diğer turizm merkezi olan Alanya, Antalya merkeze 166 km uzaklıkta yer alıyor. Yaklaşık 260.00 nüfusa sahip olan Alanya tarih boyunca bir çok önemli medeniyete ev sahipliği yapmış ve Anadolu Selçuklu Dönemi’nde başkentliğe kadar yükselmiş önemli bir yer. Merkezde yer alan Kızıl Kule ve Alanya Kalesi ilçenin en tarihi ve turistik noktaları. Bunlar dışında ilçe sahip olduğu Mavi Bayraklı plajları ile de dikkat çekiyor. Kleopatra, Damlataş, Keykubat, Portakal ve İncekum Alanya’nın en ünlü plajları. Ayrıca  merkeze 40 km uzaklıktaki Sapadere Kanyonu ve merkeze 17 km uzaklıktaki Cüceler Mağarası bölgedeki diğer önemi turistik noktalar. Bölgede konaklama yapabileceğiniz bir çok otel ise dünya standartlarının fazlasıyla üzerinde.

Erken Rezervasyon Otelleri, Kemer Otelleri ve Alanya Otelleri konusunda en dikkat çeken firmaların başında Gezinomi geliyor. Gezinomi ile güneyin en güzel otellerinde %50’ye varan indirimlerle konaklama imkanınız var. Üstelik Gezinomi, ayarlayacağınız oteli aynı şartlarda, farklı bir firmada daha düşük fiyatlara bulmanız halinde aradaki farkı iade etme sözü veriyor. Üstelik Erken Rezervasyon sigortası ile rezervasyonunuzu konaklama tarihinize 72 saat kalaya kadar iptal etme şansınız var.

Deniz, kum ve güneş bakımından dünyanın en güzel yerlerinden olan ülkemizde, birbirinden kaliteli tesislerde keyifli bir tatil yapmak yabancı turistler kadar bizim de hakkımız. Ekonomik bir tatil için tek yapmamız gereken şey elimizi çabuk tutmak ve birbirinden cazip teklifler sunan Erken Rezervasyon Otellerinden birini seçmek! Gezinomi erken rezervasyon otellerine http://www.gezinomi.com/erken-rezervasyon-otelleri adresinden ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın