Eskişehir Sazova Parkı Eti Sualtı Dünyası

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Eskişehir’in en güzel ve önemli parklarından Sazova Parkı içerisinde yer alan Eskişehir Sualtı Dünyası (tam adı ile (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ETİ Sualtı Dünyası) Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ETİ firmasının desteği ile hayata geçirildi. Yapımı 2,5 yıl süren akvaryum toplam 3200 m2 lik bir alana kurulu.

Tropikal akvaryum, Teraryum, Dokunma akvaryumu, Mersin akvaryumu, Amazon nehri gibi bölümleri bulunan Eskişehir Eti Sualtı Dünyası’nda; 84 farklı türden toplam 2150 adet balık yaşamaktadır. Akvaryumları gezen ziyaretçiler burada; Kuzey Ege, Kızıldeniz, Atlas Okyanusu, Amazon Nehri ve Güney Amerika gölleri gibi dünyanın farklı noktalarından getirilen birçok türden balığı görme fırsatı yakalıyorlar.

Eskişehir Eti Sualtı Dünyası’nın 850 metrekarelik alanı ise gelen ziyaretçilerin keyifli bir zaman geçirebilmeleri amacıyla kafeterya alanları ve hediyelik eşya satışlarının yapıldığı mekanlardan oluşuyor. Akvaryum gezileriniz esnasında sualtı dünyasında yer alan bu kafeteryalarda dinlenip, çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı yerlerden birer gezi hatırası almanız mümkündür.

Eskişehir Eti Sualtı Dünyası
Eti Sualtı Dünyası, Sazova Parkı, Eskişehir

Açıkçası Eskişehir Sualtı Dünyası, İstanbul ve Antalya’daki benzerlerine göre çok zayıf kalsa da çocuklu aileler için güzel zaman geçirebilecekleri bir yer. Ayrıca giriş ücretleri de İstanbul ve Antalya’daki akvaryumlara nazaran çok daha ekonomik.

Eskişehir Sualtı Dünyası Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı, Sazova Eskişehir
  • Ulaşım: Odunpazarı’ndan kalkan Sazova otobüsleri ile parka ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Park haftanın her günü 10.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücretleri yetişkinler için 3 TL, öğrenciler için ise 2 TL’dir.
  • Notlar: Giriş ücretleri ya da ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilmektedir.
PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın