Eskişehir Eti Sualtı Dünyası hayvanat bahçesi

Eskişehir’in en güzel ve önemli parklarından Sazova Parkı içerisinde yer alan Eti Sualtı Dünyası ilk olarak 2014 yılında kapılarını ziyaretçilerine açmış, 2017 yılında ise yeni açılan Eskişehir Hayvanat Bahçesi‘ne bağlanmış bir akvaryum.

İlk açıldığı dönemde sadece bu yapı geziliyorken günümüzde Eti Sualtı Dünyası, Eskişehir Hayvanat Bahçesi’nin en önemli bölümlerinden biri halini aldı. Akvaryum, hayvanat bahçesine girince hemen sağ tarafta yer alıyor.

Akvaryumu gezmek fotoğraf çekimi dahil vb yaklaşık 1 saat civarı sürebilir.

Eti Sulatı Dünyası Gezilecek Yerler

Eskişehir Akvaryum gezilecek yerler

Tropikal akvaryum, Teraryum, Dokunma akvaryumu, Mersin akvaryumu, Amazon nehri gibi bölümleri bulunan Eskişehir Eti Sualtı Dünyası’nda; 123 farklı türden toplam 2150 adet balık bulunuyor.

Akvaryumları gezen ziyaretçiler burada; Kuzey Ege, Kızıldeniz, Atlas Okyanusu, Amazon Nehri ve Güney Amerika gölleri gibi dünyanın farklı noktalarından getirilen birçok türden balığı görme fırsatı yakalıyorlar.

Eskişehir Eti Sualtı Dünyası akvaryum

Yapımı 2,5 yıl süren Eskişehir Eti Sualtı Dünyası’nın 850 metrekarelik alanı gelen ziyaretçilerin keyifli bir zaman geçirebilmeleri amacıyla kafeterya alanları ve hediyelik eşya satışlarının yapıldığı mekanlardan oluşuyor.

Akvaryum gezileriniz esnasında su altı dünyasında yer alan bu kafeteryalarda dinlenip, çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı yerlerden birer gezi hatırası almanız mümkün.

Eskişehir Eti Sualtı Dünyası balıklar

Eskişehir Eti Sualtı Dünyası resimleri

Eskişehir Akvaryum balık

Eskişehir Akvaryum Sazova Parkı

Eskişehir Eti Sualtı Dünyası tünel

Eti Sualtı Dünyası’nın en dikkat çeken bölümlerinden biri akvaryum tüneli. Buradan geçerken kendinizi adeta su altında geziyor gibi hissediyorsunuz. Köpekbalıkları arasında gezerken eğlenceli vakit geçirebilir, güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.

Eskişehir Akvaryum deniz kabukları

Eti Sualtı Dünyası Hediyelik Eşya Satışı

Eskişehir Akvaryum hediyelik eşya

Eskişehir akvaryumun son bölümüne hediyelik eşya alanı bulunuyor. Yapının büyüklüğü düşünülürse bence bu alanda çok güzel hediyeli eşya satışı var. Özellikle deniz temalı, hayvan temalı çocuklara da yönelik bir çok ürün satışı yapılıyor.

Eti Sualtı Dünyası Giriş Ücretleri

Yazı başında da belirttiğim gibi Eti Sualtı Dünyası ilk açıldığı yıllarda tek geziliyorken günümüzde burası Eskişehir Hayvanat Bahçesi’nin bir parçası.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi‘nin Temmuz 2017 itibari ile giriş ücreti yetişkinler için 10 TL iken çocuklar vb için 5 TL. 0-4 yaş arası ücretsiz.

Açıkçası Eti Sualtı Dünyası, İstanbul ve Antalya’daki benzerlerine göre çok zayıf kalsa da çocuklu aileler için güzel zaman geçirebilecekleri bir yer.  Üstelik hayvanat bahçesinin toplam giriş ücreti düşünüldüğünde akvaryumun İstanbul ve Antalya’daki akvaryumlara nazaran çok daha ekonomik olduğunu göreceksiniz.

Eskişehir Akvaryum Ziyaret Saatleri

Eti Sualtı Dünyası’nın da bağlı bulunduğu Eskişehir Hayvanat Bahçesi 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Pazartesi günleri tesis kapalı.

Eti Sualtı Dünyası Ulaşım

Eskişehir gezilecek yerler listesinin en popüler gezi noktalarından Sazova Parkı‘nda yer alan akvaryum parkın sol üst bölümünde, hayvanat bahçesinin içerisinde yer alıyor.

Parka araç ile gidecekseniz Eskişehir-Kütahya yolundaki yönlendirmeleri takip edebilirsiniz. Park girişinde otopark mevcut. Toplu taşıma ile gidecekseniz şehrin önemli noktalarından Odunpazarı‘ndan kalkan 11, 17 numaralı belediye otobüsleri ile ya da merkezdeki eski stadyumun arka kısmından kalkan 16, 38 numaralı dolmuşlara binebilirsiniz.

Eskişehir gezilecek yerler listemizin en popüler yerlerinden Sazova Park‘ta gezilecek birçok önemli yer var. Eskişehir Hayvanat Bahçesi, Türk Dünyası Merkezi, Esminyatürk, Masal Şatosu, Sabanı Uzay Evi, Bilim Merkezi, Korsan Gemisi gibi yerleri de gezmeyi unutmayın.

Eskişehir’de konaklama konusunda genel bilgileri ve otel tavsiyelerimi Eskişehir’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

4 Yorum

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın