Font Magica Barselona

Font Magica, Barselona’nın Montjuic Tepesi’nde yer alan özel bir çeşmedir. Plaça d’Espanya’ya yakın olan çeşme 1929 yılında Barselona Uluslararası Sergisi için yapılmıştır. Carles Buigas’ın tasarladığı Font Magica’nın projesi inşasından bir yıl önce sunulmuştur ve bu kadar sürede yapılamayacağı iddiasıyla karşı çıkılmıştır. 3000 den fazla işçinin çalışması ile 1 yıldan kısa sürede tamamlanmıştır.

Havanın kararmasıyla birlikte çeşmenin fıskiyelerine püskürtülen sular ışık oyunları ve müzik ile muhteşem görüntüler sunar. Su, sadece bir fıskiyeye yönlendirildiğinde 15 metre yüksekliğe kadar ulaşabilir. Muhteşem ışık gösterilerinin finalinde, genellikle Freddie Mercury ve Montserrat Caballe’nin söylediği Barselona Marşı ile sona erer.

Font Magica Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Avenida de la Reina Maria Cristina , Barselona
  • Ulaşım: “Espanya” metro durağında inerek çeşmeye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Mayıs-Eylül; her 30 dakikada bir. Perşembe-Pazar 21.30-23.30. Ekim-Nisan; her 30 dakikada bir. Cuma-Cumartesi 19.00-20.30
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

1 Yorum

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın