Fortuny Müzesi , Museo Fortuny
Fortuny Müzesi Venedik

Fortuny Müzesi, Venedik’te yer alan bir müzedir. 15. yüzyıldan kalma bu bina aslında İspanyol moda tasarımcısı, ressam ve fotoğrafçı Mariano Fortuny’nin eviydi. Fortuny’nin en bilinen buluşu tiyatroda gökyüzü etkisi yaratırken kullanılan Fortuny Kubbesi’dir. Fortuny’nin evi, 1956 yılında Fortuny’nin eşi tarafından şehre bırakıldı ve uzun soluklu bir yenileme çalışması geçirdi.

Müze içerisinde değişik kumaş türleri, moda ürünleri, resim ve panolar, özellikle 20. yüzyıl kadın modasını yansıtan ipekten yapılmış pilili elbiseler görülmeye değerdir.

Fortuny Müzesi Müzesi 4
Fortuny Müzesi, Venedik

Fortuny Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Palazzo Pesaro degli Orfei, Campo San Beneto, San Marco, 3950, Venezia
  • Ulaşım: San Marco Valerosso kanal otobüsüyle buraya ulaşılabilir. 1, 2, 6, 14 numaralı hatlardan birine binilmelidir. Sant Angelo durağında inilmelidir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Nisan – Ekim 09:00 – 19:00, Kasım – Mart 09:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir. Son giriş, kapanıştan bir saat öncedir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 12, indirimli bilet 6 Euro’dur.
  • Websitesi: http://fortuny.visitmuve.it/en/il-museo/museum/building-and-history
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın