gent kanal turu fiyatları

Tarihi kanallarında teknelerle kısa bir gezintiye çıkmak, “Üç Kuleli ŞehirGent’i gezmenin en keyifli yollarından bir tanesi. Benim de tercih ettiğim bu yöntem sayesinde kentin popüler mekânlarını ve insanlarını farkı açılardan gözlemleme şansına sahip olabilirsiniz. Gezintinin ne kadar güzel geçtiğini anlatacak kelimelerin yetersiz kalacağınız düşünerek, çekmiş olduğum Gent kanal turu videosunu sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Gent Kanal Turu Hakkında Bilgiler

Gent kanal turları, talebe bağlı olarak farklı tipte teknelerle gerçekleştirilebiliyor. Üstü kapalı veya açık tekneleri seçebileceğiniz gibi gezinti için doğa dostu elektrikli araçları da tercih edebilirsiniz. Özellikle grup halinde bu tekneler kiralandığında fiyatlar diğer araç tiplerine göre daha makul olabiliyor.

Tıpkı Brugge tekne turu kapsamında olduğu gibi bu şehirdeki gezintilerde de konuklara rehberlik hizmeti farklı dillerde veriliyor. Gezi sırasında bilgilendirme standart olarak İngilizce, Flemenkçe, Fransızca ve Almanca dillerinde yapılıyor. Talep olması durumunda bu hizmet İtalyanca veya İspanyolca olarak da verilebiliyor.

Kentte verdiği hizmetin kalitesiyle öne çıkan tur operatörü, Gent-Watertoerist. Firmanın düzenlediği turlar hakkında detaylı bilgiye şu adresten ulaşabilirsiniz.

Gent Kanal Turu Süreleri

gent kanal turu süreleri

Kentin tarihi kısmını tüm detayıyla tanımanıza ve birbirinden güzel manzaralar eşliğinde keyifli vakit geçirmenize olanak tanıyan tekne turları 3 farklı seçenek halinde düzenleniyor. Bu seçenekler arasından en fazla tercih edilenler 40 ve 60 dakikalık klasik turlar. Bu iki seçenek, 1 Nisan-15 Kasım arasında sabah 10.00’dan akşam 18.00’a kadar; yılın geriye kalan döneminde ise 11.00-16.00 saatleri arasında düzenleniyor.

Kentin tarihi kanallarında daha kapsamlı bir gezinti yapmak isterseniz, 1 veya 2 günlük Hop On Hop Off turlara da katılabilirsiniz. Su tramvayları vasıtasıyla gerçekleştirilen turlar 1 Nisan-1 Kasım tarihleri arasında her hafta sonu gerçekleştiriliyor. Bu seçenek hem ulaşım ücretlerinden tasarruf etmenizi sağlıyor hem de yürüyüş turları ile birleştirilebildiği için kentin tüm güzelliklerini keşfetmenizi kolaylaştırıyor. İndi-bindi turlar aracılığıyla ziyaret edebileceğiniz mekânlar hakkında detaylı bilgiyi “Gent Gezilecek Yerler” başlıklı yazımda bulabilirsiniz. Yeri gelmişken belirteyim; Noel’de ve yılın ilk gününde Gent’te kanal turları düzenlenmiyor.

Gent Kanal Turu Fiyatları

gent tekne turu hakkında bilgiler

Kentte kanal turu fiyatları, hem bireysel hem de grup bazında değişiklikler gösteriyor. 40 dakikalık standart turlara katılmak isteyen yetişkinlerden 7, 65 yaş üstü ve engelli bireylerle öğrencilerden 6,50, 3-11 yaş arası çocuklardan 4 Euro talep ediliyor.

Gruplara özel sunulan 40 dakikalık turun fiyatı 130, 1 saatliğin 170 Euro olarak belirlenmiş. Bu fiyatlar, maksimum 20 kişi için geçerli tutuluyor. Eğer daha fazla sayıda katılımcı varsa, ekstra her kişi için 8,50 Euro ödenmesi isteniyor. Grup halinde kanal turuna katılacaksanız, doğa dostu elektrikli teknelere de binebilirsiniz.  Saat 18.00’a kadar 40 dakikalık elektrikli tekne turu 100, 60 dakikalıksa 140 Euro fiyatla düzenleniyor.

1 günlük indi-bindi tura yetişkinler 12,50, 3-11 yaş arası çocuklar 7, 60 yaş üstü ve engelli bireyler ile öğrenciler 12 Euro ödeyerek katılabiliyor. 2 günlük turların fiyatlarını ve gruplara özel uygulamaları, http://www.hoponhopoff.be/en adresinde bulabilirsiniz.

belçika gent tekne turu

Kentte tekne turlarına katılmak için en avantajlı yöntem ise bir CityCard Gent edinmek. Uygulama “Amsterdam Kanal Turu” başlıklı yazımda kısaca bahsettiğim I Amsterdam Card ile büyük benzerlikler gösteriyor. Müzeleri ve cazibe noktalarını gezerken, toplu ulaşım araçlarını kullanırken Kasım-Mart arası ölü dönemde 15 Euro, turizm sezonunda ise 20 Euro’dan fazla kâr etmenize olanak veren bu kart sayesinde rehberli kanal turlarından herhangi birine veya 1 gün boyunca Hop On Hop Off gezintilere ücretsiz katılabilirsiniz. 48 saat geçerliliği olan CityCard Gent 30, 72 saatlik olansa 35 Euro fiyatla gezginlere sunuluyor.

Gent Kanal Turu Kalkış Noktaları

gent kanal turu nereden kalkar

Klasik kanal turları gezintilerine ağırlıklı olarak Graslei veya Korenlei’den başlıyor. Hop On Hop Off turların başlangıç noktası ise Gravensteen. İndi-Bindi turların duraklarının belirtildiği harita ve zaman çizelgesi http://www.hoponhopoff.be/en/stops-en-route adresinde yer alıyor.

Gent’te gezip görülecek tüm önemli yerlerle ilgili bilgileri Gent gezilecek yerler başlıklı yazımızda, konaklama konusunda genel bilgileri ve otel tavsiyelerimizi ise Gent’te nerede kalınır başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz. okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın