Merak ettiğimiz bir şeyi internette araştırmak artık hayatımızın bir alışkanlığı haline geldi. Konu seyahat olunca internet, en iyi bilgiyi edinebileceğimiz kaynakların başında yine internet geliyor. 2004 yılında 120 milyon internet kullanıcısı üzerinde yapılan bir araştırmada, kullanıcıların %82’si interneti seyahat amacı için kullanmış. Bir seyahate hazırlanan tipik bir tatilci gideceği yeri araştırırken yaklaşık 22 web sitesi geziyor.

Dünyada çok sık seyahat eden bir kitle var. Gerek iş, gerekse gezi veya tatil için hareket halinde olan bu kitle, gidecekleri destinasyon ile ilgili araştırmalarında daha çok mobil sitelere başvuruyor. Eğer siz de sürekli hareket halindeyseniz, dilediğiniz yerden bir sonraki seyahatinizi planlamayı, uçak biletinizi almayı, otel erken rezervasyonunuzu yapmayı düşünüyorsanız size önerebileceğimiz bazı Android uygulamaları incelemelerimize göz atmanız iyi olur:

#1-TripAdvisor

TripAdvisor, dünyanın en çok kullanılan 2. seyahat uygulaması. Şimdiye kadar 15 milyondan fazla indirilen uygulama her 1 dakikada 25 defa indiriliyor.  Bu kadar popüler olması boşuna değil; nerede kalınır, ne yenir, ne yapılır konularında yazılmış milyonlarca yorum seyahate çıkanlar için çok güvenilir veri sağlıyor. Uygulamaya entegre edilmiş haritalar üzerinde otel adreslerine, kontak numaralarına ve  web sitelerine kolayca ulaşılabiliyor. Güzel fırsatlar yakalamak için de otel ücretleri takip edilebiliyor. Otel galerileri, oteli yakından tanıyıp karar vermek için de oldukça kullanışlı.

#2-Hipmunk

Bir otel ararken nelere dikkat edersiniz? Ne ararsınız? Bazen kriterlerimizi sahip otelleri aramamız çok uzun süremize mal olur. Çok kolay olan sezgisel ara yüzü ile Hipmunk, uygun fiyatlı otel yakalamaya yardımcı olur. Adresler, yıldız derecelendirmeleri ve oda fiyatlarını bu uygulama ile rahatça filtre edip, çok uygun fiyatlı olan ucuz oteller yeşil renkle vurgulanıyor. Hemen rezervasyon yapılabiliyor.

#3-Expedia Hotels

Expedia, akıllı telefon kullanıcılarına otel bulma hakkında her türlü amaca hizmet ediyor. Otelleri şehre göre listeleme, filtreleme, derecelendirmeye göre inceleme, oda rezervasyonu yapma, otel hakkında detaylı bilgilere erişme ve otel aktiviteleri gibi. Dünya genelinde 130.000 otelin yüksek çözünürlüklü resimlerini inceleme, bütçeye uygun oteli kapma fırsatı veriyor. Otel ismine, ücretine, mesafeye ve müşteri derecelendirmelerine göre sıralanabilen oteller içerisinde biri plana göre rezerve edilebiliyor.

#4-KAYAK

Bu ücretsiz Android uygulaması, dünya çapında bütçenize uygun otel bulmanıza yardımcı olabilir. Kayak.com web sitesinin mobil versiyonu olan uygulama ile otellerin ortalama ücretleri, kullanıcılardan kaç yıldız aldıkları bilgisine erişilebiliyor. Oda rezervasyonunuzu kendiniz yapabilir veya oteli arayıp rezervasyonu onlara yaptırabiliyorsunuz. Gecelik ücretleri için bir limit belirleyip ücrete göre sıralanmış oteller arasından size en uygun olanını seçmek mümkün.

#5-Booking.com

Uygulamanın adı üzerinde zaten; uygulama üzerinde oteli bulmanıza ve rezervasyon yapmanıza izin veriyor. Bulunduğunuz yerde en uygun otel seçenekleri sunan uygulama, indirimli otelleri de öne çıkarabiliyor. Böylece karar vermek kolaylaşabiliyor. Hızlı olup fırsatları erken yakalayanlar kazanıyor. Rezervasyon için de herhangi bir ücret alınmıyor.

#6-Hotel Tonight

Bilmediğiniz bir şehirde kalacağınız bir yer için hızlı karar vermeniz gerektiğinde bu uygulama ilk bakılacak adres olacaktır. TripAdvisor’daki gibi kişi değerlendirmeleri ile tekliflere göz atılabiliyor. Mecburen bir otel seçip bir servet ödemek yerine Hotel Tonight uygulamasıyla doğru ve ekonomik bir otel seçilebilir. Her ay daha fazla şehri listesine eklenen uygulama ile gece saat 02.00’ye kadar rezervasyon yapılabiliyor. Hafta sonu planlamaları için ideal bir uygulama

#7-Hotels.com

Uygun teklifler veya indirimler seyahat planlarımızı yapmamıza yön verebiliyor. Gideceğimiz yerde uygun otel seçimi gibi bazen de uygun bir konaklama fırsatı olan otel için bir tatil planı da yapabiliriz. Hotels uygulaması bu tür fırsatları yakalamak için elverişli bir uygulama. Dünya genelinde 140.000 bin otel arasından 20.000’e yakın fırsat oteli sunabiliyor. Uygulamanın fırsatlarından en verimli faydalanmanın yolu uygulamaya kaydolmak ve giriş yapmak. 10 ve üzerinde rezervasyon yaktığınızda 1 gece ücretsiz konaklama kazanılıyor

#8-Agoda.com

Agoda.com herkesin bildiği otel rezervasyon sitesi. Sitenin Android uygulamasında 160.000’den fazla dünya genelinde otel arasından uygun fiyatlı ve istenilen özelliklerde olanı bulmak için sorgulama yapılabiliyor. Milyon üzerindeki otel değerlendirme yorumları ile ilgili oteller hakkında bilgi sahibi olup seçimlere yön verilebilir. Son dakika indirimleri, uygun kampanyalı oteller yanında şanslıysanız %50 indirimli otelleri de yakalayabilirsiniz. Dahili interaktif harita ile sadece otellerin harita üzerindeki lokasyonunu bulmak için değil, aynı zamanda otele geri dönüş yolunu bulmak için de yardımcı oluyor.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları
PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın