Kendi halinde gezi blogu” sloganıyla yayın hayatına başlayan Gezip Gördüm tam 5 yaşında! Yayına ilk başladığım tarihlerde “kendi halinde” sloganını benimsemiş olsam da Gezipgordum.com bugün milyonlarca ziyaretçiye erişmiş bir seyahat blogu haline geldi.

Yıllar içinde siteye eklenen yüzlerce yazı, sürekli yapılan ve halen de devam eden teknik işler derken Haziran 2016 tarihi itibari ile Gezip Gördüm‘ün 5. yaşını kutlamanın keyfini yaşıyorum. Geçen senelerin ardından Gezip Gördüm sayesinde birçok güzel insan tanıdım. Kimilerine yola çıkmak ve seyahat etmek konularında ben ilham verdim, kimileri de bana site ile ilgili verdiği tavsiyeleri ile ilham verdi. Sonuç olarak bugün Gezip Gördüm her ay yüz binlerce tekil ziyaretçiye ulaşan bir blog haline geldi.

5 . yaşımızın aşkına ben de Interbus sponsorluğunda 1 kişiye 17 ülke ve 23 şehirden oluşan Avrupa Turu hediye etmeye karar verdim 🙂 Evet yanlış okumadınız tam 17 ülke ve 23 şehri kapsayacak bu turla 18 gün boyunca keyifle Avrupa’nın altını üstüne getirebilirsiniz! Üstelik kazanan talihlinin vize başvuru ücreti de Interbus tarafından karşılanacak!

Yarışma şartları neler?

Katılım Tarihi: Yarışma katılım tarihleri 20.06.2016 ile 30.06.2016 (23.59) arasındadır. Çekiliş 01 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak ve bu tarihten sonra kazanan açıklanacaktır.

Ödül: Yarışma sonucunda kazanan Interbus‘tan 17 ülke 23 şehirden oluşan ve 18 gün sürecek Avrupa Turu kazanacak. (Programda yaşanabilecek ufak değişikliklerden kimse sorumlu tutulamaz.)

Gidilecek Ülkeler: İspanya (Barselona), Hollanda (Amsterdam), Yunanistan (Selanik), Monako (Monte Carlo), Fransa (Paris, Cannes, Nice), Belçika(Brüksel), İtalya (Pompei, Floransa, Roma, Pisa, Venedik), Slovenya (Lübyana), Macaristan (Budapeşte), Makedonya (Üsküp), Bulgaristan (Sofya), Sırbistan (Belgrad), Andorra (Andorra La Vella), Vatikan (Vatikan City), Almanya (Berlin), Çek Cumhuriyeti (Prag), Avusturya (Viyana)

Ulaşım: Tur boyunca ulaşım otobüs ile yapılacaktır. (Ankara ve İstanbul’dan hareket)

Konaklama: *Barselona, *Amsterdam, *Paris, *Budapeşte, *Prag 1’er gece, Roma’da 2 gece konaklama planlanmıştır. (7 Gece) (* 3 ve 4 yıldızlı otel, oda + kahvaltı) Diğer gecelerde yolculuk yapılacaktır.

Vize: Avrupa Turu için gerekli olacak Schengen Vize başvuru ücreti de Gezip Gördüm ve Interbus tarafından karşılanacak! Gerekli vize evraklarının hazırlanması ve vize süreci boyunca yaşanacak tüm gelişmelerden Gezip Gördüm ve Interbus sorumlu tutulmayacaktır. Yani hatalı ve eksik evrak bildirimi vs durumlardan dolayı vize alamazsanız bize kızmayın 🙂 Zaten son yıllarda Schegen Vizesi almak oldukça kolaylaştı. Gerekli evrakları toplamanız durumunda sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Üstelik süreç boyunca Interbus gerekli tüm yardımı size gösterecektir.

Diğer Masraflar: Tur boyunca yemek ücretleri ve kişisel harcamalar vb. hediye kapsamında değildir.

Tur Tarihleri: Avrupa Turu için belirli 2 tarihten birini seçebilirsiniz. 22 Ağustos – 08 Eylül 2016 ya da 12-29 Eylül 2016 tur tarihlerinden birini seçebilirsiniz. Tarihlerde yaşanabilecek ufak değişiklerden Gezip Gördüm ve Interbus sorumlu tutulamaz. Çekiliş sonucunda kazananla geç iletişime geçilmesi ya da gerekli vizenin yetişmemesi durumunda 12-29 Eylül 2016 tarihli tur için kayıt yapılacak.

Yaş Sınırı: Katılım yaşı en az 18 olmalıdır. Programa ayak uydurabilirim diyen diğer herkes katılımda serbesttir 🙂

Katılım Sayısı: Her profil yalnızca 1 kez katılım gösterebilir. Birden fazla yorum yapanlar için katılım sayısı 1 olarak belirlenecektir.

Asıl/Yedek Üye Seçimi: Yarışma sonucunda 1 asıl 3 yedek talihli seçilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından 3 gün içerisinde kazanana ulaşılamazsa ödül sırası yedek talihlilere geçecektir. Kazanana ulaşılamazsa ya da kazanan ödülü belirlenen tarihlerde kullanamayacağını belirtirse yedek talihlilere geçilecek. Benzer şekilde bu 4 kişi tura katılım göstermezse bu isimler listeden çıkartılıp yeni bir çekiliş yapılacaktır.

Interbus Amsterdam
Interbus, Amsterdam

Yarışmaya nasıl katılınır?

Gelelim bu muhteşem Avrupa Turu’nu kazanmak için yapmanız gerekenlere. İşin aslı bu ödül Gezip Gördüm takipçilerine teşekkür maksadı ile vermek istediğim bir şey. Bu yüzden çekiliş hakkı kazanmak için yapmanız gerekenler çok basit.

1.BEĞEN: İlk olarak Gezip Gördüm Facebook sayfası ve Interbus Facebook sayfalarını beğen. Bu iki sayfayı takip ederek birbirinden güzel seyahat temalı paylaşımları takip edebilirsin. Unutma, kazananın Gezip Gördüm Facebook sayfası üzerinden açıklanacak.

2. KATIL: Aşağıda gördüğünüz paylaşımı BEĞEN ve altına yorum olarak şimdiye kadar gezip gördüğünüz en güzel yeri mini bir yorumla YAZ. Yurt içi ya da yurt dışı fark etmez. Önemli olan yorumunun biraz açıklayıcı olması. Örnek olarak: “Şu ana kadar gezip gördüğüm en güzel şehir Amsterdam. Sahip olduğu muhteşem kanalları beni çok etkiledi…” vb. Seçtiğiniz yeri neden sevdiğinizi mini bir yorumla açıklamanız yeterli.

Bunlara dikkat et!: Sadece şehir adı yazılan (St. Petersburg, Alaçatı vb) ve katılım şartlarına uymayan alakasız yorumlar dikkate alınmayacak.

Hepsi bu kadar! Yapacağın birkaç dakikalık işlem ile muhteşem bir Avrupa Turu’nu kazanma şansına sahip olabilirsin.

Kazanan nasıl seçilecek?

Açıkçası gönlüm bu ödülü hayatında hiç yurt dışına çıkmamış genç bir arkadaşımın almasından yana. Zaten en başta yarışmayı bu yönde şekillendirmek istedim ama haklı/haksız gelebilecek tüm eleştirilerin önüne geçmek adına sonradan kazananı çekilişle belirlemeye karar verdim. Sonuçta benim seçtiğim kişi ile ilgili bir sürü iddia ortaya atılabilir bu nedenle en sağlıklısı çekiliş yapmak. Ama inşallah hak eden, yurt dışına çıkmayı çok isteyen genç bir arkadaşım bu ödüle sahip olur 🙂

Katılım tarihinin sonlanmasının ardından 01 Temmuz 2016 tarihinde Facebook gönderisinde Kurallara Uygun yorum yapan herkese bir listeye aktarılacak ve bu liste Random.org üzerinden yapılacak çekilişle belirlenecek. Akıllarda sorun işareti kalmaması adına yapılacak çekiliş video kaydına alınıp sonuçlar açıklandığında bu yazıya eklenecek. Kazananlar bu sayfa üzerinden ve Gezip Gördüm Facebook sayfasında duyurulacak ve Facebook üzerinden iletişme geçilecek.

Yarışma Sonrası?

İşin aslı sonrası yok ama kazanan talihli Avrupa Turu boyunca yaşadığı deneyimleri Gezip Gördüm’de binlerce okuyucu ile paylaşmak isterse kapımız her zaman açık. Yazılarını mini günlük olarak ya da mini gezi rehberleri tarzında yazabilir. Benzer şekilde kazanan kişi Avrupa Turu öncesi ve sonrasında yapacağı paylaşımları #gezipgordum ve #interbus etiketleri ile paylaşabilir. Yapılacak bu paylaşımlar zaman zaman Gezip Gördüm sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilir.

Bol Şanlar! 🙂

Çekiliş Sonucu

Çekilişe katılım 30.06.2016 23.59 tarihi itibari ile sona erdi. Bu tarihten itibaren katılımcı listesini büyük bir titizlikle hazırladım. Kurallara uymayan yorumlar kaldırıldı. (Bu yorumu yazanlar katılım süresi dolmadan uyarıldı. Bazı katılımcılar kurallara uygun şekilde yeni yorumlarını gönderdiler.) Birden fazla yorumla katılanların ise fazla olan yorumları listeden kaldırıldı. Sonuçta elimden geldiğince adaletli bir çekiliş yaptım. Çekilişle ilgili tüm detayları çekiliş videosunda izleyebilirsiniz. Tüm bu sıkıcı detaylardan sonra kazanan 🙂

Veee Kazanan

Zeynep Duray Dizdar

3 Yedek Talihli İse Sırasıyla

  1. Gizem Tekin Poyraz

  2. Ayfer Uğurlu

  3. Gazaloğlu İbrahim

Artık kazanan talihliye ulaşıp ödülü kullanıp kullanmama durumunu öğreneceğiz. Kazanan talihli ödülü kullanamazsa sırası ile hak yedek talihlilere geçecek. Bu 3 kişiden de ödülü kullanacak çıkmazsa yeni talihlilerimizi açıklayacağız.

Çekiliş Videosu

Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın