Grevin Müzesi Paris

Grevin, Paris’in ünlü balmumu heykel müzesidir. Londra ve Amsterdam gibi şehirlerde yer alan Madame Tussauds’ün kaliteli bir benzeri olan müzede eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Grevin Balmumu Müzesi’nin 3 adet şubesi bulunuyor. Paris dışında Prag ve Montreal’de de şubeleri yer alıyor. 1882 yılında açılan müze Avrupa’nın en eski balmumu müzelerinden biri olma özelliğine de sahiptir. Müze içerisinde dünyaca ünlü pop yıldızları, sporcular ve politikacıların balmumu heykelleri yer alıyor. George Clooney, Brad Pitt, Penelope Cruz gibi ünlü aktörlerin yanında Albert Einstein ve Mahatma Gandhi gibi dünyaca ünlü kişilerin de balmumu heykellerini görebilirsiniz. Heykeller dışında büyülü aynalar ve Fransız tarihindeki önemli olayların anlatıldığı bölümler de müzenin ilgi çekici bölümlerindendir.

Grevin’in giriş ücreti biraz yüksek olsa da eğlenceli zaman geçirmek isteyenler için güzel bir alternatif olabilir.

Grevin Müzesi Paris
George Clooney Balmumu Heykeli, Grevin Müzesi Paris

Grevin Balmumu Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: 10, Boulevard Montmartre, 75009 Paris
  • Metro: “Grands Boulevards” metro durağı üzerinden müzeye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Her gün 10.00-18.30 (Cumartesi-Pazar 19.00). Son giriş kapanıştan 1 saat önce.
  • Giriş Ücretleri: 23,5 Euro (Aile paketi, çocuk giriş ücretleri vb indirimli.)
  • Web: www.grevin-paris.com
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın