vizesiz güney amerika

Güney Amerika birçok gezginin hayallerini süsleyen ülkelere ev sahipliği yapıyor. Kimi zaman tarih kimi zaman doğa, mimari, tropikal iklim, farklı lezzetler gibi ögelerle öne çıkan bu ülkelerin bazılarının vize gerektirmiyor oluşu ne kadar güzel değil mi? İşte Güney Amerika’da vizesiz seyahat edilebileceğiniz ülkeler:

Brezilya

vizesiz Brezilya 

Brezilya; 2001 yılından beri vizesiz seyahat edilebilecek ülkelerden biri. Kıtanın en büyük ve en kalabalık olan ülkesi; doğa, tarih, mimari, gastronomi ve eğlence sektörü ile birçok açıdan ziyaret edilmeye değer bir yer.

Arjantin

vizesiz Arjantin 

Arjantin, And Dağları ve Atlas Okyanusu arasında bulunan bir devlet. Ülkenin temel gelir kaynağı tarım olsa da turizm konusunda da adını duyurmakta.

Uruguay

vizesiz Urugay

Uruguay, Güney Amerika’nın güneyinde yer alan küçük bir ülke olup nüfusu yaklaşık 4 milyondur. “Boyalı Kuşlar Irmağı” olarak bilinen ülke eski bir yerleşim yeridir.

Şili

vizesiz şili

Arjantin’in batısında bulunan Şili, Atacama, Santiago, Punta Arenas, Arica, Calama gibi şehirleri ile gezip görmeye değer bir ülke.

Peru

vizesiz peru

Ekvador, Kolombiya, Brezilya, Bolivya ve Şili’nin komşusu olan Peru‘da en ünlü turistik nokta Machu Picchu‘dur. Burası UNESCO Dünya Tarih Mirası listesinde yer alır ve dünyanın yedi yeni harikasindan biri seçilmiştir. Bu İnka Şehri‘nin yanı sıra görülecek başka yerler de mevcuttur.

Ekvador

vizesiz Ekvador 

Ekvador, Güney Amerika’da temsili demokrasi ile yönetilen bir cumhuriyet. Eyaletlerden oluşan bu cumhuriyet tropikal iklim ve yağmur ormanları ile egzotik bir atmosfer sağlar.

Venezuela

vizesiz Venezuela

32 milyon nüfusa sahip olan Venezuela, Karayip Denizi, Brezilya ve Kolombiya ile komşu. Tropikal iklimin hakim olduğu ülke, uçsuz bucaksız ovaları ile görmeye değer bir kara parçasıdır.

Kolombiya

vizesiz Kolombiya

Güney Amerika’da yer alanKolombiya eski bir yerleşim yeri. Bir dönem kızılderililere ev sahipliği yapmış olan Kolombiya, civardaki ülkeler arasında en çok büyüme hızına sahip ülkedir ve turizm de buna katkıda bulunmakta.

Bolivya

vizesiz Bolivya

Bolivya, yaklaşık 11 milyon nüfusu ile küçük bir Güney Amerika ülkesi. Gölleri, adaları, milli parkları ile görülmeye değer ve vize gerektirmeyen bir ülkedir.

Paraguay

vizesiz Paraguay 

Yaklaşık 7 milyon nüfusa sahip bu Güney Amerika ülkesine vize almadan gidebilirsiniz. Ülkenin denize kıyısı yoktur, fakat ülkedeki İspanyol etkisi ülkeyi çekici kılmaktadır.

İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın