Eskişehir gezilecek yerler Haller

Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir Eskibağlar Mahallesi içinde Cengiz Topel ve Üniversite Caddesi arasında kalan tren geçidinin Üniversite Caddesi tarafında kalan güzel bir mekandır. Eskiden sebze ve meyve hali olarak kullanılan yapının belediye tarafından restore edilmesiyle bina bir gençlik merkezine dönüştürülmüştür.

İki katlı olan Haller Gençlik Merkezi’nin içinde; hediyelik eşya dükkanları, büfeler, kafeler ve barlar yer alıyor. Bunun dışında Şehir Tiyatrosu sahnelerinden Tepebaşı Sahnesi, sergi salonu, kitapevi ile çeşitli kültür sanat etkinlikleri yine bu mekanda yapılıyor.

Haller Gençlik Merkezi‘nin en güzel zamanları belediye tarafından düzenlenen canlı müzik saatleridir. Kimi zaman İspanyolca müzikleri kimi zamanda Anadolu ezgileri çalınan canlı müzikler ziyaretçilere eşsiz saatler sunmaktadır. Özellikle Ramazan akşamlarında canlı müzik eşliğindeki sohbetler ve kahve keyfi için burası tercih edilebilir.

Açıkçası Haller ilk açıldığı yıllardaki popülaritesini biraz kaybetse de şehre ilk kez gelenler için güzel bir alternatif olabilir.

Eskişehir Haller
Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir

Haller Gençlik Merkezi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Eskibağlar Mh. 26170 Eskişehir Türkiye
  • Ulaşım: “İsmet İnönü” veya “Bağlar” tramvay duraklarında indikten sonra kısa bir süre yürüyerek buraya ulaşabilirsiniz.
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın