Heineken Experience Amsterdam

Amsterdam’da yer alan Heineken Experience, ülkenin ünlü bira firması olan Heineken ile çeşitli eğlenceli sunumların yapıldığı bir nevi internaktif bir müzedir.

Heineken Experience’in yer aldığı bu yapı, 1864’te yılında firmanın yeniden yapılanmaya gittiği ve fabrikanın şehir dışında bir yere taşındığı 1988 yılına kadar Heineken’in genel merkezi olarak kullanılmıştır. O günlerden bu yana burası, sanal gerçeklik turlarının ve reklam kampanyalarından bira yapımına kadar Heineken’in tarihçesi üzerine sergilerin de bulunduğu bu eğlenceli cazibe merkezi özellikle turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Müzede yer alan tadım barı, mini bira fabrikası ve şahane yük beygirlerinin görülebileceği ahır gezisi Heineken Experience’in en dikkat çekici noktalarından birkaçıdır. Geniş bakır fıçıları ile eski fabrika binaları da tura dâhildir ama kimilerine göre en eğlenceli kısım turun sonundaki ücretsiz biradır. Bira servisinin yalnızca 18 yaşından büyük olanlar için yapılıyor.

Heineken Experience 4
Heineken Experience, Amsterdam

(Heineken, Amsterdam’da satılan biranın yarıya yakınını üretir, ülkenin farklı bölümlerinde birçok üretim tesisine sahiptir ve dünyanın dört bir yanına ihracat yapmaktadır.)

Heineken Experience Amsterdam 4
Heineken Experience

Heineken Experience Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Stadhouderskade 78, Amsterdam
  • Ulaşım: Tramvay ile ulaşım: Stadhouderskade, Ferdinand Bolstraat (16, 24)
  • Ziyaret Bilgileri: Her gün 11.00-19.00. Resmi tatillerde kapalıdır.
  • Giriş Ücretleri: Giriş 15€
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın