İki Eylül Caddesi Eskşiehir

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

İki Eylül Caddesi, Eskişehir’in en hareketli ve önemli caddelerinden biri. Adalar bölgesi ile Doktorlar Caddesi ile birlikte bu cadde şehrin finans, eğlence ve ticaret merkezi kabul ediliyor. Adını şehrin Yunan işgalinden kurtuluş gününden alan bu cadde üzerinde birçok mağaza, dükkan, restoran bulunuyor. Trafiğe kapalı olan caddeden geçen tramvay hattı ulaşım konusunda büyük öneme sahip.

İki Eylül Caddesi üzerinde yer alan önemli yapılardan biri de Esnaf Sarayı adındaki alışveriş merkezidir. 1985 yılında Eskişehir’in ilk alışveriş merkezi olarak açılan Esnaf Sarayı günümüz alışveriş merkezlerinin atası konumunda. Halen şehrin günlük alışverişlerinde büyük öneme sahip olan alışveriş merkezi gün boyu binlerce insanı ağırlıyor. Gelinlik, sünnet kıyafeti, ayakkabı, hediyelik eşya, müzik ve bilgiler malzemelerinin satışının yapıldığı mağaza katlarının dışında Esnaf Sarayı’nda çeşitli firmaların ofisleri de bulunuyor.

Eskişehir Esnaf Sarayı
İki Eylül Caddesi’ndeki en önemli yapılardan biri Esnaf Sarayı alışveriş merkezidir.

İki Eylül Caddesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: İki Eylül Cd Arifiye Mah 26000 Eskişehir Türkiye
  • Ulaşım: “Çarşı” tramvay durağı caddenin tam ortasında yer alır. Bu durak ayrıca iki tramvay hattının kesişim noktası olmasından dolayı ayrı bir öneme sahiptir.
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın