Kimileri sadece yolda olmayı amaç edinir, kimileri de sonuca ulaşmayı. Kuşkusuz her ikisinin de ayrı güzellikleri vardır. Bir yolculuğu kara yoluyla yapıyorsanız sadece yol şeritlerinin akışı bile size eğlenceli zamanlar sağlayabilir. Bununla beraber kısa bir zaman içinde varacağınız noktada olmak ve kısıtlı zamanınızı doyasıya eğlenerek geçirmek isterseniz bunun da yolları bulunur.

Tatilden ne istediğinizi kendinize sormalısınız. Hoşça zaman geçirmek her tatilin ortak paydasıdır. Ancak sizin tatilinizin farkı ne olmalıdır? Yolda olmayı ünlü yeraltı edebiyatı yapıtlarındaki gibi yücelten bir kişiliğe sahipseniz ünlü siyasetçinin dediği gibi yollar aşınmayacaktır. Ancak tatilinizi sonuca ulaşmak ve olabildiğince çok yer görmek biçiminde kurgulamışsanız yollar kesinlikle kısa zaman almalı.

Uçak yolculuğu sınırlı zamanı olanlar için ideal bir yolculuk yöntemidir. Saatler içinde mesafeler aşılır, bir kaç günlük tatile bir kaç şehir sığdırılır. Üstelik bir de ucuz uçak bileti alma şansı yakalanmışsa tatilin keyfi çok daha iyi çıkarılabilir. Bunun için ucuz uçak bileti alma yollarına hakim olunmalıdır. Ucuz uçak bileti almak ustalık gerektirir. İflah olmaz bir gezginseniz bunun yollarını öğrenmek yararınıza olacaktır.

İndirimli uçak bileti almak için sihirli kelimeler erken rezervasyon kelimeleridir. Bu da ancak planlı bir tatil programına sahip olanlar için geçerlidir. Sene içinde tatilinizi ayrıntısıyla planlar, güzergahlar belirler ve yola çıkarsınız. Sonuç evdeki hesabın çarşıya uymasıdır.

Dünyada pek çok ülkedeki havayolu rekabeti uçak biletlerini ciddi oranda düşürmüştür. Satın alma gücü paritesi ve döviz kuru göz önüne alındığında Türkiye’deki havayolu firmalarının pahalı olduğu söylenirdi. Ancak artık bu durum değişti. Havayolu sektöründe kızışan rekabet yolcu kapma konusunda firmaların hünerlerini sergilemelerini zorluyor. Eğer bir firma yolcu kapmak istiyorsa mutlaka kapsamlı kampanyalarla adını duyurmalıdır. Yolcuların hava yolu şirketine bağlılığı da kaliteden ödün vermeyen bir hizmet anlayışıyla mümkün olur. Havayolu şirketleri için önce kampanya sonra kalite sürdürülebilir büyüme modelinin başlangıcıdır.

Havayolu şirketleri için kampanya, erken rezervasyon aracılığıyla yolcu bağlamak anlamına gelir. Firmalar potansiyel yolcularına yaptıkları erken rezervasyon kampanyaları sayesinde uzun vadeli büyüme planlarında başarılı olabilir. Ters mantık yürütme formülüyle sürdürülebilir büyüme verileri alınan firmalar incelendiğinde de kampanyaların sihirli gücü görülecektir.

Son yıllarda hızlı büyüme ve kaliteli hizmet modeliyle dikkat çeken bir özel hava yolu şirketi bulunmaktadır. İsmini Yunan mitolojisinden alan, “kanatlı atları” aracılığıyla gezginlere dünyayı tanıtan bu şirket Pegasus şirketidir. Pegasus hızlı büyümesini kampanyalarına ve kalitesine borçludur. Piyasaya çıktığı günlerde indirimli uçak bileti kampanyalarıyla adını duyuran bu büyük şirket, aradan geçen zamanlarda sahip olduğu yolcu potansiyelini bağlamayı bilmiş ve büyümede sektörel bazda öncü şirketlerden biri haline gelmiştir.

Erken rezervasyon kampanyaları aracılığıyla indirimli uçak bileti alınabilen sitelerin sayısı hızla artmaktadır. Bu siteler fiyatların akıllı seçimi gibi amaçlarla geliştirilmiş algoritmalar yardımıyla yolculara etkin hizmet sunmaktadır. Bu sayede yolcular hızla seçim yapabilmekte ve yolculuk yapmaktadırlar.

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın