İstanbul Akvaryum giriş ücreti
İstanbul Akvaryum

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

İstanbul Akvaryum, İstanbul’da yer alan dünyanın en büyük tematik akvaryumudur. 2003 – 2011 yılları arasında inşa edilen akvaryum, binlerce balık ve sürüngene ev sahipliği yapmaktadır. 6800 metreküp su hacmine sahip 64 su tankı, 6000 metrekarelik ziyaretçi alanı, özel gezi güzergahları, yaklaşık 1500 çeşit ve 15.000 kara ve deniz canlısı, sinema salonları, kafeleri ve bir restoranı ile oldukça büyük ve etkileyici bir komplekstir.

İstanbul Akvaryum’da Cebelitarık Boğazı, Süveyş Kanalı, Küresel Isınma, Jules Verne, Naitulus gibi farklı temalar görülebilir. Akvaryum kompleksi burada yaşayan canlıların doğal ortamına uygun şekilde yapılmaya çalışılmıştır. Küçük büyük herkesin ilgisini çeken İstanbul Akvaryum özellikle okul gezileri için uygun bir gezi noktasıdır.

İstanbul Akvaryum Köpekbalığı
İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Bakırköy, Yeşilköy Halkalı Cad. No: 93 İstanbul
  • Ulaşım: Florya yönünde giden otobüslerden biriyle buraya ulaşabilirsiniz. Metrobüsle gelecekseniz Sefaköy, Florya, Cennet Mahallesi veya Bağlar durağından dolmuşa binerek akvaryuma ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Hafta içi 10:00 – 19:00, hafta sonu 10:00 – 20:00 arasında ziyaret edilebilir. Hafta sonları normalden kalabalık olduğu için fırsatınız varsa hafta içi ziyaret etmeniz tavsiye edilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 42, indirimli bilet 29 Lira’dır.
  • Web sitesi: http://www.istanbulakvaryum.com
  • Notlar: Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilir. Güncel bilgiler için lütfen internet sitesini kontrol edin.
PAYLAŞ
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın