İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2005 yılında Haliç kıyısında açılan bir müzedir. Ülkemizin en seçkin müzelerden olan İstanbul Modern Sanat Müzesi, 20. yüzyıldan günümüze Türk modern sanatının en güzel örneklerinin sergilendiği yerdir.

Müzede sergilenen koleksiyonun büyük bir kısmı müzenin kurucusu olan Eczacıbaşı Ailesi’ne aittir. Müzede soyut resimler, manzara resimleri, siyah beyaz çalışmalar, heykel ve fotoğraf çeşitleri görülebilir. İstanbul Modern Sanat Müzesi denince akla gelen en önemli ögelerin başında İstanbul Bienali gelir.

Yapı, bienale ev sahipliği yaptıktan sonra müzeye dönüştürülmüştür. Müzecilik anlamında modernizmin karşılığı olan bu yer, kalıcı eserlerin yanı sıra geçici sergilerle de göz doldurmaktadır. Müze içerisinde yer alan sinemada sanata dair eserleri izlemek de mümkündür.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Meclis – i Mebusan Cad., 34433 Karaköy İstanbul
  • Ulaşım: Buraya tramvay, otobüs, vapur, metro veya tren ile gelebilirsiniz. Tophane ya da Şişhane duraklarından buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı – Pazar 10:00 – 18:00, Perşembe 10:00 – 20:00 arasında ziyaret edilebilir. Müze, Pazartesi günleri kapalıdır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 19, indirimli bilet 9 Lira’dır.
  • Web sitesi: http://www.istanbulmodern.org
  • Notlar: Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilir. Güncel bilgiler için lütfen internet sitesini kontrol edin.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın