İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti
İstanbul Oyuncak Müzesi

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

İstanbul Oyuncak Müzesi, ünlü şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında İstanbul’da kurulan müzedir. Akın, ailesinden kalma bu evi hayallerin kaynağı olduğunu söylediği ve tarihe tanıklık eden binlerce oyuncakla doldurmuştur. Dünyanın dört bir yanından getirilen oyuncaklar farklı temalar altında farklı bölümlerde sergilenmektedir. Oyuncakların, yapıldığı dönem, koşullar gibi şeyleri yansıttığı düşünülürse bu müzede sergilenen oyuncaklar 200 yıl kadar öncesine ışık tutmaktadır. İstanbul gezilecek yerler listesinde yer alan İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yaklaşık 4000 tane oyuncak bulunmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Müzenin kurucusu Sunay Akın, tasarımcısı ise Ayhan Doğan’dır. Evin her bir odası farklı bir şekilde baştan tasarlanmıştır. Müze içerisinde oyuncaklardan tematik bölümler oluşturulmuştur. Gezerken küçük bir sınıfı, ilk Star Wars oyuncağını, aya gönderilen Türk Bayrağı’nı, UFO’ya örülen dantel örtüyü, bir öğretmenin küçük öğrencilerine yazdığı notları, Kızılderili figürlerini, motor ve araba modellerini görebilirsiniz. Müzeyi gezerken her bir köşesinde sizi eğlendirecek ve heyecanlandıracak bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yapının en alt katında oturup bir şeyler yiyip içebileceğiniz bir kafe bulunmaktadır.

İstanbul Oyuncak Müzesi
İstanbul Sunay Akın Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Göztepe Mah. Dr. Zeki Deren Sok. No: 17, İstanbul
  • Ulaşım: Kadıköy’den kalkan ve Göztepe’den geçen otobüslerle buraya ulaşabilirsiniz. 10, 10B, 10S, 14Ç, 14KS, 17, 17L, 19F, 19M, 19S, GZ1, GZ2, ER1, ER2 otobüslerinden biriyle buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Hafta içi 09:30 – 18:00, hafta sonu 09:30 – 19:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 10, indirimli bilet 7 Lira’dır.
  • Web sitesi: http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com
  • Notlar: Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilir. Güncel bilgiler için lütfen internet sitesini kontrol edin.
PAYLAŞ
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın