Karl Meydanı Prag
Karl Meydanı, Prag

Karl Meydanı, bir dönem Prag’ın en büyük meydanı olan ve günümüzde ağaçlarla kaplı ve ortasından işlek bir cadde geçen meydandır. Meydan 14. yüzyılda IV. Charles tarafından hayvan pazarı olarak yapılmıştır. Sonrasında bu işlevini yitirse de imparatorun etkileyici koleksiyonu yılda birkaç kez burada sergilenmektedir.

Karl Meydanı günümüzde Nove Mesto’nun başlangıç noktası ve ticaret merkezinin güney sınırıdır. Meydan ve civarında görebileceğiniz bazı eser ve kısımlar arasında Aziz Kyrillos ve Aziz Methodios Kilisesi, Aziz Ignatius Kilisesi, 17. yüzyılda kurulan Cizvit Okulu, 18. yüzyılda kimya deneyleri için kullanılan Faust Evi, Karlova Üniversitesi’ne bağlı Botanik Bahçeler, Kayadaki Aziz Yuhanna Kilisesi, Slav Emauzy Manastırı bulunmaktadır.

Karl Meydanı Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Karlovo námesti, Praha 2
  • Ulaşım: Karilovo Namesti metro istasyonundan metro ile ya da 3, 4, 6, 10, 14, 16, 18, 21, 22 veya 24 numaralı otobüslerden biriyle buraya ulaşabilirsiniz.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın