Kentpark Eskişehir
Yapay Plajı, Kentpark Eskişehir

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Kentpark, Eskişehir’in en güzel ve popüler parklarından biri. Gökmeydan Mahallesi’nde, Eskişehir Şehirler arası Otobüs Terminali’nin karşısında yer alan park, Türkiye’nin ilk yapay plajına sahip olması ile ünlü.

Toplam 300.000 m2 lik alana sahip sahip olan parkta yapay plaj dışında, açık yüzme havuzları, restoran ve kafeler, hediyelik eşya satışı yapılan büfeler, at binme alanları, çocuklar için oyun grupları ve büyük bir yapay gölet bulunuyor.

Kentpark’ın Türkiye çapında ünlü olmasının nedeni ise park içerisinde inşa edilen Türkiye’nin ilk yapay plajı. Denizi olmayan bir şehirde plaj yapılması fikrinin ardından yer olarak içinden Porsuk Çayı da gelen Kentpark seçilmiş ve çaya yakın bir alanda gerçek deniz kumu kullanılarak plaj yapılmıştır. İlk açıldığı dönemde uzunca bir süre medyanın da yoğun ilgi gösterdiği yapay plajın içerisinde yüzme havuzları da bulunuyor. Yapay Plaja genellikle genç yaştaki ziyaretçiler ilgi gösterse de bu alan içerisinde aileler için de özel alan bulunmaktadır. Özel girişin yapıldığı bu bölümde çiftler ve çocuklu aileler rahatlıkla güneşlenebilir, ve plaja girebilir.

Eskişehir Kentpark
Kentpark, Eskişehir

Park içerisinde yer alan yapay gölet kıyısındaki kafe restoran, özellikle Pazar günleri yerli halk tarafından yoğun ilgi görüyor. Burada kahvaltıdan diğer yemeklere geniş bir menüde yiyecek ve içecek bulabilirsiniz. Gölet içerisinde yer alan büyük balıklar parkın en dikkat çekici alanlarından.

Kentpark Eskişehir
Yapay Plaj, Kentpark, Eskişehir

Park içerisinde yer alan yürüyüş alanları günlük spor aktivitesi yapan halk tarafından büyük ilgi görüyor. Yine bu alanlarda yer alan oyun grupları çocuklu aileler için oldukça ilgi çekici. Eğer Eskişehir gezisi için yeterli vaktiniz varsa parkı mutlaka Eskişehir gezilecek yerler listenize ekleyin.

Kentpark Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Şeker Mh., Sivrihisar-2 Cd 26120 Merkez/Eskişehir Türkiye
  • Ulaşım: Kentpark, Eskişehir Otogarı’nın hemen arkasında yer alır. Tramvay ile bölgeye rahatça ulaşabilirsiniz. Bunun dışında şehrin merkezindeki Köprübaşı bölgesinden parka Porsuk Çayı üzerinden bot seferleri düzenlenmektedir.
PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın