Konya otelleri

Anadolu’nun en önemli tarih, kültür ve inanç merkezlerinden biri olan Konya, zengin turistik değerleriyle sadece Türkiye’den değil, dünyanın birçok noktasından gelen ziyaretçilerini ağırlıyor. Mevlana Celaleddin Rumi‘nin şehri Konya, geçmişten günümüze Anadolu topraklarının önemli bir yerleşimi olma özelliğini sürdürüyor. Konya otelleri, kenti ziyaret edenlerin rahat ve huzurlu bir konaklama yapabilmelerini, bu tarihi şehrin ruhunu yaşamalarına yardımcı oluyor. Tarihi eserleri, kent çevresindeki doğal güzellikleri ve damaklarda özel bir yeri olan özgün mutfağıyla Konya, keşfedilmeyi hak ediyor.

Konya’nın simgesi olarak bilinen Mevlana Müzesi, kentin öncelikli ziyaret merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor. Alaeddin, İplikçi, Selimiye ve Aziziye camileri, Karatay Medresesi, Atatürk Evi, Arkeoloji ve Etnografya Müzeleri gibi gezilmesi görülmesi gereken birçok ziyaret noktasına ev sahipliği yapan kentin yakın çevresinde de tarihi yerleşimler ve mesire yerleri bulunuyor. Örneğin, Konya şehir merkezine 50 km. mesafedeki Çatalhöyük, tarih öncesi çağlarda insanlığın ilk yerleşim noktalarından biri olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yerini alıyor.

Tüm bu turistik özelliklerinin yanı sıra, Konya’nın gelişmiş bir sanayi kenti kimliği de dikkat çekiyor. Geniş ve verimli Konya ovasının ürünlerinin işlendiği, ağırlıklı olarak tarımsal endüstri tesisleri ile Anadolu’nun başta gelen sanayi merkezlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Konya bu niteliğiyle de girişimcilerin ve ticaret erbabının yoğun olarak ziyaret ettiği bir şehir görünümü sergiliyor. Anadolu’nun merkezinde bir “müze şehir” kimliğine sahip olan Konya’yı mutlaka keşfetmelisiniz.

(Konya’da gezip görülecek tüm yerler hakkında bilgi ve fotoğrafları Konya Gezilecek Yerler başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.)

PAYLAŞ
Gezi rehberleri ve yurt içi yurt içi çeşitli destinasyonlar hakkında bilgiler, advertorial reklam içerikleri...

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın