Las Ventas Arenası

Plaza de Toros de Las Ventas, Madrid’de bulunan bir boğa güreşi alanıdır. 1931 yılında inşa edilen bu yapı boğa güreşinin doğum yeridir. 25.000 izleyici kapasiteli arena, Jose Espeliu tarafından tasarlanmıştır. Fas mimarisi ile inşa edilen yapının inşasında seramik ağırlıklı kullanılmıştır.

Boğa güreşleri Mart – Aralık arasında yapılır ve arenada oturulabilecek bölümler on bölüme ayrılmıştır. Arena sahnesine olan uzaklığına göre bilet fiyatları değişmektedir. Güreşler San Isidro festivalinde her gün, yılın diğer zamanlarında her Pazar ve tatil günlerinde yapılmaktadır. San Isidro festivali 20 gün sürmektedir ve bu dönemde farklı güreş türleri sergilenmektedir.

Plaza de Toros de Las Ventas
Las Ventas Arenası, Madrid

Boğa güreşi için kullanılan Plaza de Toros de Las Ventas ayrıca konser ve politik olaylar için de kullanılmaktadır. Arenayı rehberli turlar ile gezebilirsiniz. Plaza de Toros de Las Ventas’ın yanında yer alan Museo Tauriono’da ünlü matadorların portre, heykel ve kullandıkları ürünler görülebilir.

Plaza de Toros de Las Ventas
Plaza de Toros de Las Ventas, Madrid

Las Ventas Arenası Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Calle de Alcala 237, Madrid
  • Ulaşım: Ventas metro istasyonundan buraya gelebilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Kasım – Şubat Pazartesi – Cuma 09:30 – 14:30, Mart – Ekim Salı – Cuma 09:30 – 14:20, Pazar 10:00 – 13:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Bilet fiyatları 5 – 120 Euro arasında değişmektedir.
  • Web sitesi: http://www.las-ventas.com/
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın