Lazaro Galdiano Müzesi Madrid
Museo Lazaro Galdiano Madrid

Lazaro Galdiano Müzesi, Banker Jose Lazaro Galdiano’nun yaklaşık 5000 parça eserinin sergilendiği bir müzedir. Madrid gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan bu müzede MÖ 6. – MS 20. yüzyıl arasında dönemden kalma eserler görülebilir. Arkeolojik kalıntılar, dinsel eserler, Ortaçağ’dan kalma değerli eşyalar koleksiyonun parçalarıdır.

1903 yılında bu eserlerin sergilenebilmesi için yapılan bir binada bulunan Lazaro Galdiano Müzesi’nde görülebilecek eserler arasında Joshua Reynolds imzalı “Bir Leydinin Portresi”, 16. yüzyıldan kalma “Kakma Yazı Masası”, iki kız kardeşin şeytanı etkileyebilmek için kendi çocuklarını zehirlemesinin betimlendiği “Cadıların Sebti”, Hieronymus Bosch’un “Vaftizci Yahya” resmi, 13. yüzyılda yapılan “Asa Başı”, 17. yüzyılda Carreno de Miranda tarafından yapılan “Ines de Zuniga”, MÖ 6. yüzyıldan kalma olan “Tartessus İbriği” bulunmaktadır.

Lazaro Galdiano Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Calle de Serrano, 122, 28006 Madrid
  • Ulaşım: Gregorio Maranon metro istasyonundan buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Çarşamba – Pazartesi 10:00 – 16:30 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş bedeli 4 Euro’dur. Pazar günleri giriş ücretsizdir.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın