forum istanbul alışveriş merkezi legoland

Kentte 18 yaşından büyüklerin yanlarında 14 yaşından küçük bir çocuk olmadan giriş yapamayacakları tek mekân, LEGOLAND Discovery Centre İstanbul. Çocuklu ailelere özel olarak tasarlanmış merkezin en büyük amacı, küçük yaştaki bireylerin eğlenirken öğrenmeleri.

LEGOLAND Discovery Center İstanbul Hakkında Bilgiler

Avrupa’nın en büyük eğlence markalarından birisi olan Legoland’in İstanbul şubesi, 30 Temmuz 2015 tarihinde açılmış. Aktiviteleri 3 ile 10 yaş arası çocuklara göre planlandığı söylense de merkez, 15 oyun alanı ve 2 Lego-Ride ile içindeki çocuğu yaşatmayı başaran her bireyin ilgisini çekecek kadar eğlenceli.

legoland istanbul gezilecek yerler

Lego temalı eğlence ve öğrenme merkezinin bölümleri içerisinde en çok ilgiyi, küçüklerin İstanbul’un ve dünyanın simge haline gelmiş yapılarının hangileri olduklarını öğrenmelerine yardımcı olan “Miniland” bölümü çekiyor.

Galata Kulesi, Ayasofya, Sultanahmet Camii ve daha pek çok yapının aslına uygun kopyaları bu bölümde ziyaretçilerle buluşuyor. En küçüklerin bile kendilerini dev gibi hissettikleri alandaki modeller 1 milyon Lego parçası kullanılarak oluşturulmuş.

Her köşesinde farklı bir eğlencenin sizleri beklediği tesisteki “Space Missions” bölümü, çocukların uzay hakkındaki bilgilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. “Krallık Macerası” isimli oyundaysa çocuklar, lazer tabancaları ile atıldıkları macerada en yüksek puanı alarak prensesi kurtarmaya çalışıyorlar.

legoland istanbul giriş ücretleri

Legoland Discovery Center İstanbul içerisinde en çok dikkatimi çeken yer, Lego Master Builder Workshop oldu. Burada görevli model yapım uzmanı aracılığıyla küçük yaştaki bireyler, zihinlerinde canlandırdıkları binaları, hayvanları ve çok daha fazlasını nasıl yapacaklarını uygulamalı derseler vasıtasıyla öğreniyor.

Bünyesinde The Lego Movie’nin merkezlere özel yeni maceralarını izleyebileceğiniz 4 boyutlu sinemanın faaliyet gösterdiği Legoland’de ayrıca 900’den fazla setin satışa sunulduğu bir mağaza bulunuyor. Bilet almadan da giriş yapabileceğiniz bu mağazada Türkiye’de tek olan ve gramla parça satışına olanak veren “pick a brick” bölümüne yer verilmiş.

Merkezde eğlence sadece tema alanları ile sınırlı değil. Merkez bünyesindeki parti odaları aracılığyla doğum günü kutlamaları yapılabiliyor. Okul gezilerindeyse atölyelerde çocuklara temel bilgilerden tasarım becerilerini geliştirecek etkinliklere kadar farklı aktiviteler düzenlenebiliyor.

Okul ve doğum günleri ile ilgili detayları https://www.legolanddiscoverycentre.com/istanbul/okul-doğum-guenleri/ adresinde bulabilirsiniz.

LEGOLAND Discovery Center İstanbul nerede ve nasıl gidilir?

LEGOLAND istanbul nerede ve nasıl gidilir

Eğitici merkez, Bayrampaşa İlçesi’ndeki Forum İstanbul bünyesinde faaliyet gösteriyor. AVM’nin merkezi konumu, Legoland’e İstanbul’un her yerinden kolayca ulaşılabilmesine imkân veriyor.

Merkeze ulaşım için toplu taşımayı tercih ederseniz, İETT’ye bağlı 3232A ve 32T numaralı otobüsleri veya Atatürk Havalimanı-Yenikapı hattında çalışan metroyu kullanabilirsiniz.

Legoland’in bulunduğu alışveriş merkezinin bünyesinde şahsi aracını kullanarak bölgeye gelenlerin yararlanabileceği, büyük bir otopark bulunuyor.

LEGOLAND Discovery Center İstanbul Giriş Ücreti 2017

legoland istanbul ziyaret saatleri

Eğlenceli öğrenme merkezi, haftanın her günü 10.00-20.00 saatleri arasında ziyarete açık tutuluyor. Her ziyaretçinin 2-3 saat geçirmesi tavsiye edilen merkeze son giriş saati ise 18.00.

Giriş ücretleri konusunda 4 farklı uygulama mevcut. Miniğim ve Ben, 1 yetişkin ile 3-5 yaş arası 1 çocuğu kapsıyor ve 12 ay boyunca sadece hafta içi günlerde kullanılabiliyor. Bedeli ise 105 TL. Gişe fiyatı 50 TL olan Yetişkin Geceleri, adından anlayabileceğiniz üzere içindeki çocuğu yaşatmak isteyenlere yönelik bir uygulama.

3 farklı seçenek halinde sunulan Aile Paketleri’nin fiyatları 134 ve 174 Türk Lirası olarak belirlenmiş. Bu paketlere ek olarak 2 yetişkinin kullanabildiği, yıllığı 120 TL olan bir seçenek daha yakın zamanda ziyaretçilerin kullanımına sunulmuş.

legoland istanbul ziyaret bilgileri

Merkeze giriş için yürürlükte olan en ayrıcalıklı uygulama ise Madame Tussauds İstanbul’u anlattığım yazımda da sizlere bahsettiğim Ortak Biletler.

Tek kişilik bedeli 55 TL olarak belirlenmiş bu biletler alındığından itibaren 90 gün boyunca geçerli. Bilet, Legoland’in yanı sıra Madame Tussauds ve Sea Life’a 1 seferlik giriş hakkı sağlıyor. Ortak biletler giriş ücretlerinden ciddi anlamda tasarruf edilmesine imkân veriyor.

Legoland’e giriş için ihtiyacınız olan biletleri ister gişelerden isterseniz de legolanddiscoverycentre.com/istanbul/biletler/ adresinden satın alabilirsiniz. Online alımlarda ziyaretçilere %20’ye varan indirimlerden yararlanma fırsatı veriliyor. Merkezi ziyaret etmek isteyen 15 kişi ve üstü gruplar için özel fiyatlar sunuluyor. Ayrıca LEGOLAND Discovery Center İstanbul’da 3 yaş ve altı çocuklardan ücret alınmıyor.

Özellikle çocukları ile birlikte eğlenceli vakit geçirme isteyen gezginler burayı İstanbul gezilecek yerler listelerine ekleyebilirler…

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın