Madonna dell'Orto Venice

Madonna dell’Orto, Tintoretto Ailesi’nin kilisesi olan Venedik’teki gotik bir kilisedir. 14. yüzyılda Aziz Christopher için yapılan kilise, daha sonra “Madonna” adını almıştır. Madonna dell’Orto denince akla gelen diğer özellikler St. Christopher Heykeli ve Çan Kulesidir. Kilise içerisinde yer alan resimler de dikkat çekicidir. “Son Yargı”, “Bakire Meryem’in  Tapınağa Sunulması”, “Vaftizci Yahya ve Diğer Azizler” ve “Altın Buzağı’ya Tapınış” bu resimlerin en ünlüleridir. Kilisede yer alan eserlerin çoğu Tintoretto’ya aittir. Ressamın mezarı da kilisenin yanındaki şapeldedir.

Madonna dell’Orto “İngiliz Kilisesi” olarak da bilinir. Bunun nedeni 20. yüzyılın ortalarında meydana gelen su baskınından sonra kilise İngilizler tarafından yenilenmiş olmasıdır.

Madonna dell'Orto interior

Madonna dell’Orto Kilisesi Kilisesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Cannareggio, 3512, 30121, Venezia
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi – Cumartesi 10:00 – 17:00 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücreti 3 Euro’dur.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın