Madrid Atocha Tren İstasyonu

Atocha Tren İstasyonu, 20. yüzyılın başında Madrid’de inşa edilen bir istasyondur. Atocha – Aranjuez arasındaki ilk demiryolu hattı 1851 yılında açılmıştır. Atocha Tren İstasyonu Cordoba, Toledo, Barselona ve Sevilla yönünde giden hızlı trenlerin hareket noktasıdır.

Atocha Tren İstasyonu yanındaki eski istasyon 1992 yılında yenileme çalışmaları geçirerek tropik bir bahçe haline dönüştürülmüştür. Bahçenin biraz ötesinde AVE trenleri görülebilir.

Atocha Tren İstasyonu’nu tüm dünyada duyuran vahim olay 2004 yılında yaşanan ve 191 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalama olayıdır. Bu korkunç olayın ardından tren istasyonu kullanım açısından da gözden düşmüştür. Olayın ardından istasyonun girişlerinden birine kaybedilenlerin anısına camdan bir anıt yapılmıştır.

Madrid Tren İstasyonu
Madrid Atocha Tren İstasyonu

Madrid Atocha Tren İstasyonu Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Plaza del Emperador Carlos V, Madrid
  • Ulaşım: Atocha metro istasyonundan buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Her gün 18:00 – 01:00 arasında açıktır.
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın