Madrid balmuu müzesi

Madrid Balmumu Müzesi (Museo de Cera) Madrid’de bulunan güzel müzelerden biridir. Yaklaşık 450 kadar ünlünün betimlendiği müzede bilim adamları, şarkıcılar, kaşifler, kovboylar, oyuncular ve sporcular gibi farklı meslek gruplarından insanların heykelleri görülebilir.

Museo de Cera’da balmumu heykelleri görülebilecek kişi ve olaylar arasında “Don Kişot”un yazarı Miguel de Cervantes’in yel değirmenleri önünde çalışırkenki hali, Goya’nın 1808’de yaşanan ayaklanma sonucunda meydana gelen “3 Mayıs” olayı, Kristof Kolomb’un “Yeni Dünya’dan Dönüşü”, İspanyol sömürgelerinin tarihi, Son Yemek bulunmaktadır. Müzeyi gezdikten sonra üst katında İspanyol tarihinin anlatıldığı filmi izleyebilirsiniz.

Madrid Balmumu Müzesi
George Clooney Balmumu Heykeli, Madrid Balmumu Müzesi

Madrid Balmumu Müzesi Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Paseo de Recaletos 41, Madrid
  • Ulaşım: Colon metro istasyonundan buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi – Cuma 10:00 – 14:30, 16:30 – 20:30, Cumartesi – Pazar ve resmi tatillerde 10:00 – 20:30 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 17, indirimli bilet 12 Euro’dur.
  • Web sitesi: http://www.museoceramadrid.com/
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın