Madrid'den ne alınır

Madrid’de geçirdiğiniz harika zamanı hatırlamak istediğinizde ne alabilirsiniz? Hemen her yerde bulabileceğiniz ürünlerin yanı sıra sadece Madrid’e özel seçenekler de mevcuttur. Madrid’de hediyelik eşya satan dükkanların çoğu Puerta del Sol ve Plaza Mayor’da bulunmaktadır. Bu gibi yerlerde her bütçeye uygun seçeneği bulmak daha kolaydır.

Madrid’den alınabilecek hediyelik eşyaların ortalama fiyatları şu şekildedir: Tişört: 5 – 18 Euro, Çakmak: 2 – 8 Euro, İşli tabak: 8 Euro ve üstü, Oyun kartı: 5 Euro, Çay kaşığı: 3 Euro, Posta kartı: 1.5 Euro, Resimli çini: 4 Euro

Madrid'den ne alınır alışveriş

Eğer daha sofistike şeyler satın almak istiyorsanız sanat galerilerinin satış kısımlarında sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Fakat fiyatların daha yüksek olacağını aklınızda bulundurmalısınız. Madrid’den alınabilecek şeyler arasında şunlar vardır:

Yelpaze

Madrid’den alabileceğiniz özgün hediyelerin başında yelpazeler geliyor. Değişik figürlerle süslenen yelpaze çeşididir. El yapımı olanları daha makbuldür. Birkaç Euro’ya satılanı da bulabilirsiniz çok pahalı çeşitlerini de.

Madrid'den ne alınır
Madrid’in özgün hediyeliklerinin başında yelpazeler geliyor.

Toro

Minyatür İspanyol boğası. Plastikten deriye birçok farklı malzeme kullanılarak ve değişik formlarda seçenekler vardır.

Biblo

Özellikle şehri simgeleyen yapıların minyatür halleri talep görmektedir.

Taraftar Ürünleri

Madrid dünyanın en büyük futbol takımlarından Real Madrid’e ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde Real Madrid ile ilgili hemen her şey yapılmaktadır. Anahtarlıktan tişörte size hitap eden bir şeyi mutlaka bulursunuz.

Boğa Güreşi Figürleri

İspanya denince akla gelen ilk şeylerden olan boğa güreşi ile ilgili posterden deri cekete birçok ürün satışa sunulmaktadır.

Sanat Ürünleri & Resimler

Dali ve Picasso gibi ünlü ressamların doğum yeri olan İspanya hem kültür hem de sanat merkezidir. Özellikle kanvas tablolar oldukça popülerdir. Calle Claudio Coello, Calle Orfila, Calle Almirante sanat ürünleri satışının yapıldığı bölgelerdir.

Kılıç

Toledo çeliği kullanılarak yapılan kılıç çeşitleri süs eşyası olarak kullanılmaktadır.

Pul

Yılın her döneminde farklı sürümlerinin satışa çıktığı pul çeşitleri hem iyi bir yatırım hem de güzel bir hediyeliktir.

Euro

Euro kullanan her ülkedeki banknotlar farklı resimler içermektedir. Bu yüzden belki de bu ülkeye özgü olanlardan hediye etmek farklı olabilir.

Antika Eşyalar

Madrid’deki antikacı dükkanlarının çoğu Ribera de Curtidores’de bulunmaktadır. Pazar günleri Rastro pazarı da burada kurulur. Gerek pazarda gerekse antikacı dükkanlarında ikinci el değerli ürünler bulunabilir.

Moda Ürünleri

Özellikle erkek giyiminde öncü olan İspanya’da bütçenize uygun birçok seçenek bulabilirsiniz.

Aktar Ürünleri

Vejetaryen restoranları son dönemlerde popüler olsa da İspanya mutfağı genel olarak sağlık bazlı bir mutfaktır. Aktarlar her geçen gün daha çok talep gören yerler haline gelmektedir. Farklı baharat ve bitki çeşitlerini bu gibi yerlerden satın alabilirsiniz. Safran üretiminde bir numara olan İspanya’dan bu baharatı almadan ayrılmamalısınız.

Zara Ürünleri

İspanya’nın dünyaca ünlü markası Zara günümüzde 70 ülkede 1000’den fazla mağazaya sahiptir. 1975 yılında dünyaya gelen bu markayı yerinde görüp alışveriş yapmak ayrı bir zevktir.

Deri ve Deri Ürünleri

İspanya deri ve deri ürünleri konusunda dünya devlerinden biridir. Modanın başkentlerinden sayılması nedeniyle deri konusunda da öne geçmiştir. Ceket, eldiven, çanta, kemer, ayakkabı, cüzdan gibi deri ürünleri değişik kalite ve fiyat seçenekleri ile satışa sunulmaktadır.

Flamenko Müzik CD’leri

Flamenko müziğini size hatırlatacak ürünler ve CD seçeneklerini mutlaka değerlendirmelisiniz.

Rabitos

Çikolata kaplı incirdir. Çok pahalı olmayan bir hediye seçeneğidir.

Takı ve Mücevher

Farklı malzemeler kullanılsa da altın işlemeciliği konusunda iyi olan bir ülkedir. Bütçenize uygun seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

(Madrid’de alışveriş hakkındaki tüm genel bilgileri Madrid Alışveriş Rehberi sayfamızda bulabilirsiniz.)

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

PAYLAŞ
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 30'dan fazla ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın