Madrid Doğa Bilimleri Ulusal Müzesi

Madrid Doğa Bilimleri Ulusal Müzesi  (Museo de Ciencias Naturales), 1887 yılında Madrid’de kurulan önemli bir müzedir. Müzede yaklaşık 16.400 mineral, 220 meteorit, 30.000 kuş ve memeli türü görülebilir. Doğanın Döngüsü bölümünde egzotik kuşlar, nadide türler, böcekler, kelebekler görülebilir. Ayrıca duvarlardaki raflarda kertenkele, aslan, kaplan, geyik, balık ve yılan türleri ile ilgili bölümler mevcuttur.

Müzede yer alan interaktif odada hayvan seslerini dinleyip hayvan türleri ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Müzenin modern bölümünde bulunan 1.8 milyon yaşındaki ayı benzeri bir canlının iskeleti de ilgi çekici noktalardandır. Museo de Ciencias Naturales’de görülebilecek en ilginç bölümlerden biri Madrid’in kuzeyinde Atapuerca kazısından çıkarılan Avrupa’daki en eski insan izlerinden alınan kalıntı kısmıdır. Müze, Endüstri Mühendisliği Fakültesine de ev sahipliği yapmaktadır. Arka kısmındaysa devlet bilim enstitüsü CSIC’in merkezi vardır.

Madrid Doğa Bilimleri Ulusal Müzesi
Madrid Doğa Bilimleri Ulusal Müzesi

Müze Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Calle de José Gutiérrez Abascal, 2, 28006 Madrid
  • Ulaşım: Gregorio Maranon metro istasyonundan buraya ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Salı – Cuma 10:00 – 18:00, Cumartesi 10:00 – 20:00, Pazar ve resmi tatillerde 10:00 – 14:30 arasında ziyaret edilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Giriş ücreti 5 Euro’dur. Pazar günleri giriş ücretsizdir.
  • Web sitesi: http://www.mncn.csic.es/
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın