Maşukiye konaklama

Sakarya’nın doğası ile ünlü ilçesi Sapanca ile buraya 15 dakika uzaklıkta yer alan Maşukiye konaklama konusunda bol seçeneklere sahip iki yer. Özellikle Maşukiye, son yılların popüler yerleri arasında adını sıkça duyduğumuz yerlerinde başında geliyor. İstanbul’a yaklaşık 120 km uzaklıktaki bu iki yer bir araya geldiği zaman özellikle hafta sonları için çok güzel birer tatil alternatifi haline geliyor. Peki Maşukiye konaklama konusunda nasıl imkanlara sahip? Maşukiye’de nerede kalınır, Maşukiye otel tavsiyeleri neler derseniz elimden geldiğince size tecrübelerimden de yola çıkarak bilgiler vereceğim.

Maşukiye Konaklama & Maşukiye Otelleri

Sapanca’ya 13, İzmit’e 36 ve İstanbul’a 129 km uzaklıkta yer alan Maşukiye son dönemin en popüler yerlerinden. Muhteşem doğası ve lezzetleri ile ünlü olan yer özellikle İstanbul başta olmak üzere çevre illerde oturanların kısa süreli tatillerinde akın ettikleri bölgelerin başında geliyor. Yemyeşil ormanları ile kaplı olan Maşukiye özellikle hafta sonları serpme kahvaltısı ve alabalık çiftlikleri ile ünlü. Maşukiye ve çevresinde yer alan onlarca restoranda doğa ile iç içe birbirinden güzel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. İçerisinde birçok ufak şelalenin yer aldığı restoranlarda sabah saatlerinde serpme kahvaltı, öğleden sonra ise birbirinden lezzetli alabalıkları yiyebilirsiniz. (Maşukiye ve Sapanca’da yer alan tüm önemli gezi noktalarını incelemek için tıklayın: Maşukiye Gezilecek Yerler, Sapanca Gezilecek Yerler)

Maşukiye konaklama
Maşukiye özellikle içerisinde minik şelalelerin yer aldığı balık restoranları ile ünlü bir destinasyon.

Gelelim konaklama konusuna. Maşukiye ve çevresinde 11 adet otel yer alıyor. Benim Maşukiye otel tavsiyem ise Elgarden Hotel & Residence.

Maşukiye’de Nerede Kalınır? Elgarden Hotel & Residence

Ben Sapanca & Maşukiye seyahatimde Maşukiye’deki alabalık restoranlarına hemen yakın bir konumda yer alan 4 yıldızlı Elgarden Hotel & Residence adlı otelde konakladım ve çok memnun kaldım. Otel henüz çok yeni, açılalı 6 ay olmamış. Zaten bu yeniliği otel tüm köşesinde hissediyorsunuz, her yer çok temiz. Otelin odaları ise gayet geniş, temiz ve teknolojik olarak da güzel. Otelin açık büfe kahvaltısı ise önce göze hitap ediyor. Kahvaltıda da yok yok, ama olur da canınız mıhlama gibi bölgeye has bir şeyler isterse görevli personele söylerseniz hemen yardımcı oluyorlar. Zaten otelin en beğendiğim özelliklerinden biri de görevli personelin ilgisi oldu. Hemen hepsi sizi memnun etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Maşukiye otel tavsiye
Elgarden Hotel & Residence, hem Sapanca hem de Maşukiye seyahatlerinde tercih edilebilecek güzel bir tesis.

Ben Maşukiye seyahatimde otelimi son dakika ayırttım bu yüzden normalden biraz pahalıya kaldım. İki kişilik bir oda için kahvaltı dahil yaklaşık 250 TL ödedim. Erken rezervasyon ve fırsatları takip ederek çok daha ekonomik kalabilirsiniz. Maşukiye’de nerede kalınır diyenler için ilk önerim burası. Elgarden Hotel & Residence’ı mutlaka Maşukiye konaklama seçenekleri listenizde ilk sıraya yazın. Elgarden Hotel & Residence hakkında daha detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın. Maşukiye konaklama seçenekleri listenize ekleyebileceğiniz diğer yerler:

Motali Life Hotel

Motali Life Hotel Maşukiye

3 yıldızlı bu otel Booking.com’da yaklaşık 300 değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,6 gibi yüksek bir puan almış. Kartepe’nin eteklerine kurulu olan bu otelde ücretsiz wi-fi hizmeti de var. Otelde toplam 30 oda var. Bu yüzden odalar hızla tükenip fiyatlar artabiliyor. Normalde çift kişilik oda için 200-250 TL yeterli olurken oda sayısı azaldıkça fiyatlar artabiliyor. Otel hakkında bilgi almak için tıklayın.

My Green Boutique Hotel

My Green Boutique Hotel Maşukiye

Butik, ufak ama güzel bir tesis arayanlar My Green Boutique Hotel’e göz atabilirler. Toplam 26 odası bulunan bu ufak otel Booking.com’da yapılan değerlendirmeler sonucunda 10 üzerinden 8,2 puana sahip. Otel fiyatları gecelik çift kişi için 200 TL civarından başlayıp yukarılara doğru artıyor. Oteli incelemek için tıklayın.

Cevizdibi Hotel

Cevizdibi Hotel Maşukiye

Maşukiye’de yer alan bir diğer ufak otel Cevizdibi, Booking.com’da 10 üzerinden 8,3 değerlendirme puanına sahip. Otelde toplam 18 adet otel var. Oteli incelemek için tıklayın.

The Green Park Resort Kartepe

The Green Park Resort Kartepe

Eğer Maşukiye’ye kış döneminde gelmişseniz ve kayak turizmi sizin için önemliyse Maşukiye’ye 15 dakika uzaklıktaki Kartepe’nin zirvesinde yer alan 4 yıldızlı The Green Park Resort Kartepe adlı otele göz atabilirsiniz. Otel zengin kayak tesisine sahip. Ama bölgeye kışın karda değil de bahar ve yaz aylarında gitmek bana göre hatalı bir seçim olur. Merkeze hem uzak hem de değmez işin aslı. Yine de oteli incelemek isterseniz tıklayın.

Sapanca Konaklama Rehberi

Eğer Maşukiye’de gönlünüze göre otel bulamazsanız hemen yakın konumda yer alan Sapanca otellerine de göz atabilirsiniz. Eğer lüks bir tesis arıyorsanız ilk önce hemen Sapanca Gölü kenarındaki Richmond Nua Wellness Spa – Adult Only oteline göz atın. Eğer otel içinde imkanlar daha iyi olsun, yer çok önemli değil derseniz de NG Sapanca Wellness & Convention otelini inceleyebilirsiniz. Eğer çok pahalı olmayan güzel bir tesis arıyorum derseniz de Lale Hotel’i inceleyebilirsiniz. Sapanca’da konaklama konusundaki tüm bilgileri ve otel tavsiyelerimi Sapanca Konaklama Rehberi yazımda okuyabilirsiniz.

Maşukiye konaklama konusunda kısaca böyle. Maşukiye’de nerede kalınır diye düşünen için elimden geldiğince Maşukiye otel tavsiyesi vermeye çalıştım. Umarım keyifli bir seyahat geçirirsiniz.

Sami Altınay
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın