Mercat de La Boqueria ya da kısaca La Boqueria, Barselona’nın La Rambla Caddesi üzerinde yer alan ünlü kapalı pazarıdır. Yalnızca Barselona’nın değil, İspanya’nın da en ünlü pazarı olarak kabul edilen La Boqueria’da satılan birbirinden güzel sebze ve meyvelerden alabilirsiniz.

Yerli halk kadar turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği pazarda sebze meyveden bitkilere, et-balık ürünlerinden Katalan yemeklerine kadar birçok farklı ürün satışı yapılmaktadır. Özellikle Türkiye’de çok sık bulamayacağınız, bulsanız da yüksek ücretler ödemek zorunda kalabileceğiniz tropik meyveleri La Boqueria’da bulabilirsiniz. Meyve ve sebzeleri kilo hesabı alabileceğiniz gibi özellikle turistler için yapılan ufak karışık meyve tabakları birçok gezginin favorisi. Üstelik pazardaki bazı satıcılar akşam saatlerinde elde kalan meyve sepetlerini daha ucuza verebiliyor. Pazarda satılan çikolata ve şekerlemeler de en az tropik meyveler kadar ilgi çekici.

Mercat de La Boqueria Barselona 2
Mercat de La Boqueria Pazarı, Barselona

Dilerseniz şehrin bu ünlü pazarını Barselona gezilecek yerler listenize ekleyerek hem birbirinden lezzetli meyve ve sebzelerden alabilir hem de yerli halkın pazar alışveriş kültürünü yerinde gözlemleyebilirsiniz. Yalnız dikkat, La Boqueria Pazar günleri kapalıdır.

La Boqueria Barselona
Barselona La Boqueria Pazarında satılan tropik meyveler.
Mercat de La Boqueria Çikolata
Barselona Mercat de La Boqueria Pazaronda Çikolatalar

Mercat de La Boqueria Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Ramblas 91, Barselona
  • Ulaşım: “Liceu” metro durağında inerek pazara ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Pazartesi-Cumartesi 08.00-20.00

Barselona Şehir Merkezi Otel Fiyatları

Booking.com
Sami Altınay
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın