miami gezilecek yerler blog

Miami Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 20 Yer!

Miami’de nereler gezilir? Miami gezilecek yerler listesine nereleri yazmalı? Florida Eyaleti’nin güneydoğusunda yer alan liman kenti Miami, dünyanın dört bir yanından gezginler için ilgi odağı.

Miami bu ününü büyük oranda doğal güzelliklerine, upuzun plajlarına ve eğlence olanaklarına borçlu. Oysa kent, Latin kökenli sakinleri sayesinde önemli kültürel ve tarihi birikimi de bünyesinde barındırıyor.

Nüfus yapısı nedeniyle “Latin Amerika’nın başkenti” lakabıyla anılan kentin doğasını, kültürel yapısını, tarihini ve gece hayatını tanımanıza izin verecek tüm mekânları Miami gezilecek yerler listesinde bulabilirsiniz. Rehber boyunca çok önemli bilgiler paylaşacağım ama öncesinde bunlara dikkat;

Nerede kalınır? South Beach, Miami Beach, Downtown, Brickell, Coral Gables ve Coconut Grove şehirde konaklama için en uygun yerlerden. Detaylı bilgileri Miami’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Otel tavsiyeleri: Miami’de konaklama yapabileceğiniz en popüler otellerden bazıları: 3★ Residence Inn by Marriott South Beach, 4★ The Confidante Hotel , 5★ 1 Hotel South Beach.

Yapılacak şeyler: Miami’de yapılacak en güzel şeylerin başında Everglades: Timsahlar ve Tekne Turu geliyor. Bunun haricinde Miami: Çift Katlı Otobüs ve Tekne ile Yarım Günlük Turu‘na kaydolarak eğlenceli bir gezi yaşayabilirsiniz.

Miami’de yapılması gereken şeylerle ilgili detaylı listeyi Miami’de ne yapılır? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Miami Gezilecek Yerler Listesi

miami'de gezip görülmesi gereken yerler
Miami gezilecek yerler haritası. Görsele tıklayarak büyütebilirsiniz. Google Maps’te açmak için tıklayın.

Miami’de gezip görülmesi gereken yerler:

 1. Miami Beach & South Beach
 2. Ocean Drive
 3. Everglades National Park
 4. Little Havana
 5. Vizcaya Museum and Gardens
 6. Art Deco District
 7. Bayside Marketplace
 8. Wynwood Walls
 9. Lincoln Road
 10. Seaquarium
 11. Fairchild Tropical Botanic Garden
 12. Bayfront Park
 13. Children’s Museum
 14. Hayvanat Bahçesi
 15. Coral Gables
 16. Freedom Tower
 17. Jungle Island
 18. Spanish Monastery
 19. American Airlines Arena
 20. Key West

1. Miami Beach & South Beach

Miami gezisi South Beach

Miami gezilecek yerler listesi hazırlamaya, bölgenin turistik açıdan en popüler iki yerleşimi ile başlamanın doğru olacağını düşünüyorum. Her iki yerleşimi birbirinden küçük farklılıklar ayırsa da temelde birbirlerine benziyorlar.

Doğal ve insan yapımı adacıklar üzerine kurulu Miami Beach, komşusuna oranla biraz daha sakin atmosferi konuklarına sunuyor.

Bu nedenle bölgede faaliyet gösteren resort oteller aileler tarafından tercih ediliyor. Miami Beach Botanik Bahçesi gibi cazibe noktaları da bu tercihi etkileyen unsurlar arasında yer alıyor.

İkonik South Beach ise eğlence ve alışveriş olanakları ile öne çıkıyor. Yerel halkın “SoBe” adıyla da andıkları Güney Plajı; Ocean Drive’a bakan butik otelleri, uzun kumsalı ve barları ile ünlenmiş durumda. Kent ile özdeşleşmiş olan Art Deco mimari, burada da etkisini fazlasıyla gösteriyor.

 Otel Tavsiyesi:  5 yıldızlı 1 Hotel South Beach oteli, bölgede konaklama yapabileceğiniz en popüler otellerden bir tanesi.

2. Ocean Drive

Ocean Drive miami gezi rehberi

1915 yılında kullanıma açılan 2,1 kilometre uzunluğundaki Ocean Drive, Miami denildiğinde akla ilk gelen yerler arasında sayılıyor.

Renkli atmosferi ile birçok diziye, filme ve bilgisayar oyununa ilham kaynağı olan cadde, South Pointe Park’tan başlayıp Miami Beach’in merkezi sayılan bariyer adasına kadar uzanıyor.

Az önce sizlere bahsettiğim Art Deco tarzı mimariye sahip oteller ile şık barlar ve restoranlar işte bu yol üzerinde yer alıyor.

Eğlence arayışı içerisindeki yerel halkın ve gezginlerin yıl boyunca yoğun ilgi gösterdikleri caddenin diğer tarafında ise uçsuz bucaksızmış gibi duran bir plaj sizleri bekliyor.

Hareketli atmosferin peşindeyseniz, plajın 5. ila 15. caddeler arasında kalan bölümlerine gidebilirsiniz. Fotoğraf çekmek ve gözlem yapmak içinse cadde ile kumsal arasında yer alan yürüyüş yolunu kullanabilirsiniz.

3. Everglades National Park

Miami turu Everglades National Park

Ölüm Vadisi ve Yellowstone’un ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük üçüncü koruma alanı olma özelliği taşıyan Everglades National Park, South Beach’e 48 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

610 bin metrekareden fazla alanı kaplayan ulusal park, 20. yüzyılda insan kaynaklı etkenlerden dolayı cazibesini önemli ölçüde yitirmiş.

Ancak Okeechobee Gölü ve ona bağlı Kissimee, Myakka, Peace, Caloosahatchee nehirlerinden beslenen sulak alan, son 20 yıl içerisinde hayat geçirilen projelerle eski görkemine yeniden kavuşmuş.

Everglades Ulusal Parkı’nda birçok aktiviteye katılarak son derece keyifli saatler geçirebilirsiniz. Parka geldiğinizde ilk olarak ziyaretçi merkezine uğrayıp bölge hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ardından Anhinga Yolu’nu takip edip gözlem kulesine ulaşabilirsiniz. Burada manzarayı izleyip bol bol fotoğraf çektikten sonra Paurotis Gölü‘nde vahşi yaşamı gözlemleyebilirsiniz.

Acıktığınızda ise Gator Grill‘de sunulan lezzetlerle karnınızı doyurabilirsiniz. Ulusal parkı ziyaret ederseniz ayrıca mutlaka timsah turuna çıkmanızı tavsiye ederim.

 Tur Tavsiyesi:  Everglades: Timsahlar ve Tekne Turu‘na katılarak bölgede eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

4. Little Havana

miami gezilecek yerler little havana

Şimdiye kadar Küba’ya gitme fırsatı bulamadıysanız hiç üzülmeyin. Zira Miami seyahatinizde Little Havana‘yı ziyaret ederek egzotik ülkenin sahip olduğu atmosferin küçük bir kopyasını deneyimleme imkânına sahip olabilirsiniz.

Nüfusunun neredeyse tamamını Orta ve Güney Amerika’dan gelen göçmenlerin oluşturduğu yerleşimde egzotik lezzetlerin, renkli karnavalların peşine düşerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Küçük Havana‘nın merkezini 8. Cadde ya da diğer adıyla Calle Ocho oluşturuyor. Bu yolun üzerinde bulunan Tower Theater’da İspanyolca filmlerin gösterimi yapılıyor.

Burada film izlemek size yeterli gelmezse her ayın son cuma günü bölgenin atmosferini daha da hareketli hale getiren Viernes Culturales’e izleyici olarak katılabilirsiniz.

Kültürel Cuma” etkinliği boyunca Little Havana sınırları içerisindeki sanat galerilerinde özel sergiler düzenleniyor. Asıl ilgiyi ise “guayaberas” giyen erkek müzisyenlerin sergiledikleri performanslar çekiyor.

5. Vizcaya Museum and Gardens

Vizcaya Museum and Gardens miami gezilecek yerler

Özgün mimarisi ile Akdeniz esintilerini Miami’ye taşıyan Vizcaya Museum and Gardens, 1916 yılında sanayici James Deering tarafından konut olarak inşa ettirilmiş.

Deering, ikametgâhının kısa sürede tamamlanabilmesi için Miami’nin o zamanki nüfusunun %10’unu işe almış. İnşa sürecinin bitimiyle birlikte Villa Vizcaya’nın odaları, bazıları 15. yüzyıldan kalma antika mobilyalar, halılar, tablolar ve süs eşyaları ile dekore edilmiş.

Mimari özellikleri ve görkemli bahçeleri nedeniyle Miami gezilecek yerler listelerinize dâhil edebileceğiniz Vizcaya Müzesi’nin alt katı günümüzde çeşitli çağdaş sanat koleksiyonlarının sergilenmesi için kullanılıyor.

17. ve 18. yüzyıl İtalyan bahçelerinden ilham alınarak tasarlanan bahçelerde de göz alıcı detaylara sahip birçok heykel ve çeşme bulunuyor.

 Tur Tavsiyesi:  Go Miami Kartı: Her Şey Dahil Turistik Yerlere Giriş kartı satın alarak Miami’de daha ekonomik bir gezi yapabilirsiniz.

 • Adres: 3251 S Miami Ave, Miami, FL 33129
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-16.30
 • Giriş Ücreti: $22
 • Web Sitesi: vizcaya.org

6. Art Deco District

Miami gezisi Art Deco District

Miami Beach sınırları içerisindeki Art Deco District, cesur mimarisi ve tropikal motifleri ile kentte en yoğun ilgi gören yerleşim bölgelerinin başında geliyor.

Bölgede Ulusal Tarihi Binalar Tescili listesine dâhil edilmiş 960 bina bulunuyor. Farklı tasarımlara sahip bu yapılar; Albert Anis, Murray Dixon, Charles Greco gibi ünlü mimarlar tarafından tasarlanmış.

Art Deco Bölgesi dâhilindeki en çarpıcı yapıları, Ocean Drive’a doğru uzanan 11. ve 14.  caddeler arasındaki bölümde görebilirsiniz.

Bu bölgede özellikle 11. Cadde’ye yakın konumdaki Congress Hotel ve onun bir blok uzağındaki Tides ile 13. Cadde’nin hemen yanı başındaki Cavaliers, Art Deco stilinin tüm görkemini gözler önüne seriyor.

7. Bayside Marketplace

Bayside Marketplace miami gezilecek yerler

1980’lerde yayınlanan Miami Vice dizisinin birçok bölümünde kendisine yer bulan Bayside Marketplace, alışveriş merkezlerinin tekdüzeliğinden sıkılan gezginlere farklı deneyimler yaşatmak konusunda oldukça iddialı.

Kent merkezinin Biscayne Körfezi’ne açılan kıyı kesimine ayrı bir hava katan iki katlı tesis bünyesinde 150’den fazla mağaza ve 12 restoran faaliyet gösteriyor.

Eğlenceli atmosferi Bayside Pazar Alanı‘nı benzerlerinden ayıran en önemli özellik olarak öne çıkıyor. Tesiste yemek yerken veya alışveriş yaparken yerel müzisyenlerin canlı performanslarını dinleyebilir veya zamanınız varsa tekne gezintilerine katılabilirsiniz.

Gezinti teknelerinde dilerseniz kumar oynayarak veya balık tutarak şansınızı deneyebilirsiniz. Hatta dans etmek isterseniz partilere bile katılabilirsiniz.

 • Adres: 401 Biscayne Blvd, Miami, FL 33132
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-22.00
 • Web Sitesi: baysidemarketplace.com

8. Wynwood Walls

Wynwood Art District Miami seyahati

Uzun süre önce kullanım dışı kalan bir dizi deponun bulunduğu izbe alan, sokak sanatçıları sayesinde Wynwood Walls adı verilen renk cümbüşüne dönüşmüş.

Üstelik duvar resimleriyle kenti daha da renkli hale getiren bu eşsiz koleksiyon, Basel ve Hong Kong’da da gerçekleştirilen Art Basel adlı şovun üçüncü ayağını oluşturuyor. Bu nedenle duvarlarda sergilenen eserler, yılın belirli dönemlerinde tamamen değiştiriliyor.

Birbirinden ilginç duvar resimlerini ve tabloları inceleme şansı bulacağınız Wynwood Duvarları‘na ziyaretinizi ayın ikinci cumartesi günü gerçekleştirirseniz bir başka önemli etkinliğe katılma fırsatı bulabilirsiniz.

Wynwood Art Walk isimli bu etkinlik sırasında ev sahibi konumundaki sanat galerileri özel sergiler düzenliyor. Etkinlik boyunca ayrıca konserler düzenleniyor ve tematik pazarlar kuruluyor.

 Tur Tavsiyesi:  Wynwood Sanat Alanı Golf Buggy tarafından 1 Saatlik Sokak Sanatı Turu‘na katılarak keyifle bölgeyi gezebilirsiniz.

9. Lincoln Road

Miami gezisi Lincoln Road

Çeşitli eğlence, yeme-içme ve alışveriş olanaklarını bünyesinde barındıran Lincoln Road, Güney Florida’nın bu alanlardaki en önemli cazibe noktaları arasında gösteriliyor.

1912 yılında bu bölgedeki mangrov ormanının yok edilmesi sonucunda inşa edilen cadde, sadece yayaların kullanımına açık durumda. Bu sayede alışveriş ve gastronomi meraklıları, Ocean Drive’a birkaç blok uzaklıkta güvenli bir ortamda aradıkları seçeneklere rahatça ulaşabiliyor.

Hazır Lincoln Caddesi’ne gitmişken batı tarafındaki kapalı otoparka da uğramanızı tavsiye ederim. İsviçreli bir mimarlık ofisi tarafından tasarlanan yapı, sıra dışı mimarisi kadar alışveriş olanaklarıyla da gezginleri kendisine çekiyor. Yapının içerisinde park alanlarının dışında çok sayıda mağaza ile konut yer alıyor.

10. Miami Seaquarium

Miami Seaquarium miami'de gezilecek yerler

38 dönümlük alanı kaplayan Miami Seaquarium, sanayici Fred D. Coppock önderliğinde 1955 yılında kurulmuş. Ziyarete açıldığı dönemde yalnızca 3 bölümden oluşan deniz akvaryumunda 400 balık türü, 6 farklı aileden deniz memelisi ve 50’yi aşkın türden omurgasız canlı yaşamlarını sürdürüyor.

Tatile ailenizle çıktıysanız veya su altı yaşamına ilgi duyuyorsanız bu eşsiz tesisi Miami gezilecek yerler listenize dâhil edebilirsiniz.

Yılın 365 günü ziyarete açık olan Miami Deniz Akvaryumu’nun eğitim programlarında çocuklara su altı yaşamı anlatılıyor. Açıldığı tarihten günümüze kadarki süreçte çıkan kasırgalar nedeniyle ağır hasar gören tesiste, yetişkin ziyaretçiler ana tanklarda dalış yapmak ve yunuslarla yüzmek başta olmak üzere onlarca aktiviteye katılabiliyor.

 • Adres: 4400 Rickenbacker Causeway, Miami, FL 33149
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
 • Giriş Ücreti: $47.99
 • Web Sitesi: miamiseaquarium.com

11. Fairchild Tropical Botanic Garden

miami gezilecek yerler Fairchild Tropical Botanic Garden

Miami tatiliniz sırasında sessiz ve huzur dolu bir gün geçirmek istediğinizde rotanızı Fairchild Tropical Botanic Garden‘a çevirebilirsiniz.

Botanik bahçesi, adını aldığı David Fairchild’ın danışmanlığında, iş insanı Robert H. Montgomery’nin sağladığı sermaye ile 1938 yılında kurulmuş.

Coral Gables’ın yaklaşık 10 kilometre güneyinde yer alan tesis, 83 dönümlük alanı içerisinde ilk günden bu yana eğitim, araştırma, koruma ve keşif görevlerini kesintisiz bir şekilde yerine getiriyor.

Fairchild Tropikal Botanik Bahçesi’nde gençlere doğayı sevdirme görevini, 40 çeşit kelebeğin serbestçe yaşadığı Wings of the Tropics isimli bölüm üstleniyor.

Bir tırtılın nasıl kelebeğe dönüştüğünü gözlemlemek isterseniz Vollmer Metamorphosis Lab isimli bölümü ziyaret edebilirsiniz. Tabii bu arada çeşit çeşit bitkinin yer aldığı koruma alanını ve nadir türlerin sergilendiği serayı da atlamamanızı öneririm.

 • Adres: 10901 Old Cutler Rd, Coral Gables, FL 33156
 • Ziyaret Saatleri: 09.30-16.30
 • Giriş Ücreti: $25
 • Web Sitesi: fairchildgarden.org

12. Bayfront Park

Miami seyahati Bayfront Park

Kent merkezinde, Biscayne Körfezi’ne bakan 32 dönümlük alanı kaplayan Bayfront Park, 1924-1925 yılları arasında inşa edilmiş. Kuruluş amacı halkın eğlenceli vakit geçirmesi olan park, açıldığı günden bu yana görevini eksiksiz bir şekilde yerine getiriyor.

Eğer Miami seyahatiniz sırasında hem dinlenebileceğiniz hem de kültürel etkinliklere katılabileceğiniz bir yer arayışına girerseniz Bayfront’u ziyaret edebilirsiniz.

Bayfront Park bünyesinde canlı müzik performanslarının sergilendiği iki farklı sahne bulunuyor. Parkın kuzey kısmını süsleyen JFK Dostluk Meşalesi‘nin etrafında ise trapez ve yoga eğitimleri veriliyor.

Yeşil alanın güneybatısına doğru yürüyecek olursanız 1986’daki patlamada ölen astronotların anısına yerleştirilen Challenger Anıtı‘nı görebilirsiniz.

13. Miami Children’s Museum

miami gezilecek yerler Children's Museum

Çocukların yeteneklerini ve sorumluluk duygularını geliştirmeyi amaçlayan Miami Children’s Museum, 1983 yılında West Kendall’da yer alan bir alışveriş merkezinin bünyesinde faaliyet göstermeye başlamış.

2003 yılında South Beach ile kent merkezi arasındaki bölgede bulunan şimdiki binasına taşınan kültürel tesis, aslında bir müzeden çok oldukça büyük bir oyun alanına benziyor.

Miami Çocuk Müzesi‘nde çocuklar, yetişkinlerin günlük aktivitelerini taklit etme fırsatı buluyor. Çocuklar burada bankadan para çekmekten yiyecek alışverişine, evcil hayvan bakımına, yerel polis veya itfaiye görevlisi olmaya kadar birçok role bürünebiliyor.

Yaratıcılığını ortaya çıkarmak isteyen ziyaretçiler ise müzik yapmak, denizde maceralara girişmek, duvar resimleri çizmek gibi atraksiyonlara girebiliyor.

 • Adres: 980 MacArthur Causeway, Miami, FL 33132
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
 • Giriş Ücreti: $20
 • Web Sitesi: miamichildrensmuseum.org

14. Miami Hayvanat Bahçesi

miami gezi rehberi hayvanat bahçesi

Florida’nın en eski ve büyük zoolojik parkı olan Miami Hayvanat Bahçesi, 1948 yılında ziyarete açılmış. O dönem Crandon Park Hayvanat Bahçesi adını taşıyan tesis, Key Biscayne üzerindeki 48 dönümlük alanı kaplıyormuş.

Bugün ise hayvanat bahçesi 750 dönümlük alanı içerisinde 500 farklı türden üç binin üzerinde canlıya ev sahipliği yapıyor. Tesiste ayrıca binin üzerinde ağaç, çalı ve bitki türü gözlemlenebiliyor.

Miami Hayvanat Bahçesi’ni ziyaretiniz sırasında çeşitli şovları izleyerek ve turlara katılarak keyifli saatler yaşayabilirsiniz. Açıkçası kapladığı alan göz önüne alınınca tesisi yürüyerek gezmek hem çok fazla vakit hem de enerji kaybına neden oluyor.

Bu nedenle siz de benim gibi yapıp her 20 dakikada bir kalkan safari trenine binebilirsiniz. Bu sayede Bengal kaplanlarını, Asya ve Afrika fillerini, Komodo ejderlerini görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 • Adres: 12400 SW 152nd St, Miami, FL 33177
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-17.00
 • Giriş Ücreti: $22.95
 • Web Sitesi: zoomiami.org

15. Coral Gables

Miami gezisi Coral Gables

Dinamik gündelik yaşamı, olağan üstü mimarisi ve huzur dolu atmosferi nedeniyle Miami gezilecek yerler listenize almanızı şiddetle tavsiye edeceğim Coral Gables, 20. yüzyılın başlarında Güzel Şehir Hareketi’nden esinlenilerek kurulmuş.

Kent merkezinin güneybatısında yer alan yerleşim bölgesi, konuklarına sunduğu alışveriş, eğlence ve konaklama seçenekleri ile günümüzde ciddi anlamda popülerlik kazanmış durumda.

Coral Gables’a ulaştığınızda ilk olarak Merrick House, Lowe Art Museum, Coral Gables Museum ve Belediye Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Ziyaretlerden sonra serinletici bir mola için Venetian Pool’a yönelebilirsiniz. Ardından Miracle Mile ve Merrick Park’taki alışveriş fırsatlarını değerlendirip günü bölgedeki şık restoranlardan birinde keyifli bir akşam yemeği ile noktalayabilirsiniz.

 Otel Tavsiyesi:  Hyatt Regency Coral Gables in Miami, bölgede konaklama yapabileceğiniz 4 yıldızlı güzel bir otel.

16. Freedom Tower

Freedom Tower miami gezilecek yerler

Miami kent silüetinin eskiden en önemli parçası konumunda olan Freedom Tower, Miami-Dade Üniversitesi’ne ait kampüse 1925 yılında inşa edilmiş.

32 yıl boyunca The Miami News gazetesine ev sahipliği yapan ikonik yapının tasarımında, Sevilla Katedrali’nin çan kulesi Giralda neredeyse birebir kopyalanmış.

Özgürlük Kulesi, 1960’lı yıllarda yarım milyona yakın Kübalı mültecinin kente kabul işlemleri sırasında toplanması amacıyla kullanılmış.

Bu nedenle “Güney’in Ellis Adası” lakabıyla da anılan kulede günümüzde Miami-Dade Üniversitesi Sanat ve Tasarım Müzesi faaliyetlerini sürdürüyor.

78 metre yüksekliğindeki kuleyi ziyaretinizde aralarında Picasso, Matisse ve Chagall gibi isimlerin de bulunduğu değerli sanatçılara ait çalışmaları inceleyebilirsiniz.

 • Adres: 600 Biscayne Blvd, Miami, FL 33132
 • Ziyaret Saatleri: 13.00-18.00

17. Jungle Island

Miami turu Jungle Island

Doğaya tutkuyla bağlıysanız Miami seyahatiniz esnasında zamanınızın bir bölümünü eğlenmek için Jungle Island‘a ayırabilirsiniz.

Eski adı Parrot Jungle olan 18 dönümlük alana sahip ekolojik macera parkı, 1936 yılında kurulmuş. Bu nedenle eğlence odaklı tesis, Miami’nin en eski cazibe noktaları arasında sayılıyor. Adada, bin tanesi çeşitli papağan türleri olmak üzere 3 binden fazla hayvan ve adrenalin bir an bile düşmediği etkinlikler sizleri bekliyor.

Adayı ziyaret eden konuklar, hayvanların başrolde olduğu gösterileri izleyip rehberli turlara katılarak doğa hakkındaki bilgilerini artırabiliyor.

Jungle Island bünyesinde ayrıca kent merkezi manzarası eşliğinde hem serinleyip hem de keyifli vakit geçirebileceğiniz bir de su parkı bulunuyor.

 • Adres: 1111 Parrot Jungle Trail, Miami, FL 33132
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-17.00
 • Giriş Ücreti: $49.49
 • Web Sitesi: jungleisland.com

18. Spanish Monastery, St. Bernard de Clairvaux Church

miami'de görülecek yerler Spanish Monastery

Ziyaretçilerini Avrupa mimarisi ve tarihi hakkında adeta bir zaman yolculuğuna çıkartan Spanish Monastery ya da diğer adıyla St. Bernard de Clairvaux Church, 1133-1141 yılları arasında İspanya’nın Kastilya-Leon Bölgesi’ndeki Segovia kentinde inşa edilmiş.

1925 yılında hummalı bir çalışma sonrasında sökülen ve New York’a doğru bir gemi yolculuğuna çıkan manastırın son durağı 1953’te Miami olmuş.

Batı yarım kürenin Avrupa orijinli en eski yapısı olma özelliği taşıyan İspanyol Manastırı, yaşadığı bunca maceraya rağmen görkemini korumaya devam ediyor. Mimarisindeki ustalık nedeniyle konuklarının hayranlığını kazanan tarihi yapıda hala dini törenler yapılıyor.

 • Adres: 16711 W Dixie Hwy, North Miami Beach, FL 33160
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-16.30
 • Giriş Ücreti: $10
 • Web Sitesi: spanishmonastery.com

19. American Airlines Arena

American Airlines Arena miami gezilecek yerler

NBA ligi takımlarından Miami Heat‘in iç saha maçlarını oynadığı American Airlines Arena, 1999 yılında hizmet açılmış. Kent merkezinde yer alan spor ve eğlence amaçlı tesis, 19.600 kişilik oturma kapasitesine sahip.

Salonun bünyesinde ayrıca Waterfront Theater isimli çok amaçlı bir bölüm daha bulunuyor. Florida’nın en büyük tiyatro salonu konumundaki bu bölümde yıl içerisinde birçok konser, ailelere yönelik etkinlik ve diğer sahne organizasyonları gerçekleştiriliyor.

AAA bünyesinde Avrupa’daki stadyumlarda alışık olduğumuz tarzda rehberli turlar düzenlenmiyor. Ancak basketbol maçlarının ve konserlerin olduğu günlerde ziyaretçilere standart hizmetlerden premium paketlere kadar birçok seçenek sunuluyor.

 • Adres: 601 Biscayne Blvd, Miami, FL 33132
 • Web Sitesi: aaarena.com

20. Key West

Key West miami gezi rehberi

Miami gezilecek yerler listesinin son sırasını deyim yerindeyse bir cenneti andıran Key West‘e ayırdım. Ana karaya 200 kilometrelik bir köprü zinciri ile bağlı durumda olan adadaki en önemli cazibe noktalarını, mimari açıdan ilgi çekici Eski Şehir ile adını 1921 yılında açılan bir otelden alan Casa Marina oluşturuyor.

Buraya geldiğinizde ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nin en güney ucunu işaret eden noktada fotoğraf çektirebilirsiniz.

Hiçbir ülkenin tanımadığı Conch Cumhuriyeti‘ne ev sahipliği yapan Key West’te eğlenmek ve alışveriş yapmak istediğinizde ise soluğu Duval Street’te alabilirsiniz.

Daha coşkulu eğlenceler içinse adayı 21 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında ziyaret edip Key West Holiday Fest kapsamında düzenlenen etkinliklere izleyici olarak katılabilirsiniz.

 Tur Tavsiyesi:  Miami’den: Key West’e Servis Otobüsü ile Günlük Gezi turuna katılarak bölgeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Miami’de Nerede Kalınır?

miami gezilecek yerler oteller
Urbanica The Meridian Hotel, Miami’nin en popüler bölgesinde, konaklama yapılabilecek güzel bir otel. Bilgi ve rezervasyon için tıklayın.

Miami’de nerede kalınır? başlıklı yazımda detaylıca anlattığım gibi South Beach, Miami Beach, Downtown, Brickell, Coral Gables ve Coconut Grove, şehirde konaklama yapabileceğiniz en popüler bölgelerin başında geliyor.

South Beach’te yer alan 4 yıldızlı Urbanica The Meridian Hotel, şehirde konaklama yapabileceğiniz en güzel otellerden bir tanesi. 1000 üzeri yapılan ziyaretçi değerlendirmesi sonucu 10 üzerinden 9,0 gibi çok yüksek puan alan tesis Ocean Drive’a 600 metre uzaklıkta yer alıyor. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Bu tesis dışında şehirde konaklama yapılacak tüm önemli bölgeler hakkında bilgi ve fotoğrafları Miami’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Miami gezilecek yerler yazısı boyunca şehirde yer alan ve gezip görmeniz gereken tüm önemli yerler hakkında bilgiler vermeye çalıştım.

Miami seyahatiniz boyunca konaklama yapabileceğiniz bölgeler hakkında detaylı bilgi ve fotoğrafları hatta her bütçeye göre otel tavsiyelerimizi Miami’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Şehirde yapabileceklerinizle ilgili detayları da Miami’de ne yapılır? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Havaalanından şehir merkezine ulaşım konusunda detaylı bilgiler ise Miami havaalanı ulaşım rehberi başlıklı yazımızda…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top