Miami’de Nerede Kalınır? En Güzel Bölgeler, Oteller…

Miami’de nerede kalınır?” Florida Eyaleti’nin en büyük ikinci kenti Miami, tropikal iklimi sayesinde modern, lüks, eğlenceli ve sıcak bir tatil düşleyen gezginleri dört mevsim kendisine çekiyor.

Kilometrelerce uzunluğa sahip altın sarısı plajları ve hareketli gece hayatı ile öne çıkan kent, gayriresmi olarak Güney Amerika’nın başkenti sayılıyor.

Küba kökenli bireylerin ağırlıkta olduğu Latin nüfusu nedeniyle böyle bir yakıştırmaya layık görülen Miami, çevresindeki zengin vahşi yaşam aracılığıyla da doğa aşığı gezginler için ideal tatil destinasyonu profili çiziyor.

Hitap ettiği kitle geniş olunca, “Miami’de nerede kalınır?” sorusunun yanıtını bulmak, doğru bölgelere bakıldığı takdirde, gayet kolay hale geliyor.

Acelesi olanlara…

Miami’de konaklama için en ideal bölgelerin başında South Beach ile Miami Beach geliyor. Merkezde konaklamak isteyenler içinse Downtown güzel bir yer.

Otel tavsiyesi isteyenlere de Miami Beach’te uygun fiyatlı Residence Inn by Marriott, sahil kenarında kaliteli The Confidante Hotel ve kaliteden ödün vermek istemeyenlere 1 Hotel South Beach adlı otelleri tavsiye edebilirim.

Miami’de Nerede Kalınır?

Miami'de nerede kalınır bölgeler harita konumları
Miami’de nerede kalınır haritası. Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

Miami’de konaklama yapabileceğiniz 6 bölge var. Bunlar:

  1. Şehrin en hareketli ve popüler noktası olan South Beach,
  2. Eğlence ve alışveriş olanakları ile dikkat çeken Miami Beach,
  3. Sınırlarında birçok müze, sanat galerisi, turistik yapı barındıran Downtown,
  4. Sadece gezginlerin değil, iş insanlarının da gözdesi olan Brickell,
  5. Merkeze yakın ama daha sakin konumdaki Coral Gables,
  6. Kültür ağırlıklı tatillerden hoşlanan gezginlerin gözdesi Coconut Grove.

Her bölgenin kendine göre avantaj ve dezavantajları var. Detaylara geçelim…

1. South Beach

Miami'de nerede kalınır South Beach

Miami demek, South Beach demek. Bu nedenle “Miami’de nerede kalınır?” sorusuna cevap ararken otantik atmosferinden dolayı filmlere, dizilere hatta bilgisayar oyunlarına ilham kaynağı olan South Beach’teki otellere öncelik verebilirsiniz.

Kış mevsiminin asla uğramadığı, güneşin yılın büyük bölümünde varlığını fazlasıyla hissettirdiği kentin ruhunu en iyi yansıtan yerlerden biri olan bölge, hem yerli halkın hem de gezginlerin favorisi konumunda.

South Beach, Biscayne Körfezi’nin şehir merkezine göre karşısında yer alan kıyı kesimine kurulmuş. Teknik olarak burası, Miami Beach’in en güney ucunu oluşturuyor.

Özellikle sahil kesimindeki yapıların tasarımında sıklıkla tercih edilen mimari stil olmasından dolayı kentin bu kesimi Art Deco Bölgesi adıyla da anılıyor.

Eğer 21. Cadde’nin ilerisine doğru gidecek olursanız, “Mimi” (Miami Modern) tarzında inşa edilmiş yapıları da görebilirsiniz. Bölge; rengârenk boyanmış tarihi binaları, hareketli gece hayatı, tarz sahibi kafe ve barları, altın sarısı kumlarla kaplı plajları, uzun yürüyüş yolları ile dikkat çekiyor.

Miami’nin en büyük turizm merkezi konumunda olması nedeniyle “Amerika’nın Rivierası” yakıştırmasına layık görülen South Beach’teki oteller, ağırlıklı olarak Atlantik Okyanusu’na paralel Collins Avenue üzerinde sıralanıyor. Tarihi dokuları ve mimari özellikleri ile bulvara renk katan konaklama tesisleri, genelde butik tarzda faaliyet gösteriyor.

Hemen hemen hepsinin altında, bölgeyi kentin gece hayatının merkezi konumuna getiren kaliteli barlar ve restoranlar bulunuyor.

South Beach’te konaklarken gündüz saatlerinde deniz keyfi yapabilir, upuzun kumsalda rahatsız edilmeden güneşlenebilirsiniz. Denize girmek isteyen aileler için Collins Avenue’ya paralel uzanan plaj oldukça ideal. Daha sıra dışı bir deneyim içinse rotanızı 99 dönümlük alanı kaplayan Haulover Beach Park’a çevirebilirsiniz.

Arta kalan zamanınızda ise cazibe noktalarını ve alışveriş mekânlarını ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş konusunda en cazip seçenekleri Espanola Way civarı ile Lincoln Road Mall’da bulabilirsiniz.

Miami Beach Botanical Garden gibi bölgede görülmeye değer cazibe noktaları hakkında bilgi sahibi olmak için “Miami Gezilecek Yerler” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

South Beach Bölgesindeki En Popüler Oteller

Hampton Inn Miami Beach (★★★) Plaja yürüyerek 3 dakika ve ikonik Ocean Drive’a 10 dakika mesafede yer alan Art Deco tarzı güzel bir otel.

Residence Inn by Marriott (★★★) Miami Beach’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu popüler 4 yıldızlı otel Lincoln Road’a 600 metre mesafede yer alıyor.

Urbanica The Meridian (★★) Miami Beach’deki en iyi puan alan konumlardan birinde yer alan otel Ocean Drive’a 600 metre mesafede yer alıyor.

Abae Hotel (★★) Plaja 15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan, şehrin en popüler 4 yıldızlı otellerinden bir tanesi.

1 Hotel South Beach (★★★★) Miami’de nerede kalınır, şöyle şehrin en popüler noktasında, 5 yıldızlı, kaliteli bir yer arayanlar için oldukça güzel bir seçenek.

2. Miami Beach

Miami'de nerede kalınır Miami Beach

South Beach, adeta kentin simgesi konumunda. Her yaştan bireye uygun eğlence ve alışveriş olanaklarına bir de özgün mimarisinden kaynaklanan cazip atmosferi eklenince Miami tatili planlayan gezginler, konaklama ihtiyaçlarını gidermek için ilk önce bu bölgedeki seçenekleri değerlendiriyor.

Hal böyle olunca South Beach’te yer bulmak zor olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, hemen umutsuzluğa kapılmayın. Zira komşusu Miami Beach bünyesinde de benzer olanakları fazlasıyla bulabilirsiniz.

Miami Beach, South Beach’n hemen kuzeyinde yer alıyor. Miami-Dade County sınırları içerisindeki küçük boyutlu bariyer adası, aslında kendi başına bağımsız bir yerleşim bölgesi. Ancak konumundan dolayı Miami’ye bağlıymış izlenimi yaratıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü beach resortlarına ev sahipliği yapan Miami Beach’teki atmosfer, canlılık anlamında başta da belirttiğim gibi kuzey komşusundan asla geri kalmıyor. Hatta yürüme mesafesindeki South Beach’e göre burada tatilciler yoğun kalabalığa daha nadir maruz kalıyor.

Üstelik “Miami’de nerede kalınır?” araştırmanızda mutlaka incelemenizi tavsiye edeceğim aile dostu özelliklere sahip otellerde gecelik oda fiyatları, daha makul seviyelerde seyrediyor. Bariyer adasının orta bölümünde, kentin en iyi konaklama tesislerinden ve restoranlarından bazıları faaliyet gösteriyor.

Sanatsal ve kültürel aktiviteler, gece hayatı ve yeme-içme olanakları bakımından konuklarına zengin seçenekler sunan Miami Beach’i gezginler için cazip konaklama bölgesi haline getiren bir diğer unsursa çok kültürlü yapısı.

Yerleşim bölgesinde, Latin Amerika başta olmak üzere dünyanın birçok farklı yerinden gelen göçmenler yaşamlarını sürdürüyor. Bölgedeki Güney Amerika etkisi o kadar güçlü ki sokak tabelaları bile İngilizce ve İspanyolca dillerinde hazırlanmış.

Nüfus yapısı sayesinde Miami Beach, gezginlere kentin kökenleri hakkında bilgi sahibi olma fırsatı da veriyor.

Gezginler kadar yerli halkın da yoğun ilgi gösterdiği Miami Beach’in en ünlü atraksiyonu plajları. Tüm gününüzü uzun palmiye ağaçları ile çevrili, yıl boyunca denizi temiz ve sakin, altın sarısı kumlarla kaplı plajlarda geçirebilirsiniz.

Sosyalleşmek, alışveriş yapmak ya da bir şeyler yiyip içmek istediğinizde soluğu Collins Avenue ve Lincoln Road üzerindeki mekânlarda alabilirsiniz. Bölgeye yönelik gezilecek yerler listenizi oluştururken ise ilk sıraya Bass Museum of Art’ı yazabilirsiniz.

Miami Beach Bölgesindeki En Popüler Oteller

Generator Miami (★★★) Miami’de nerede kalınır, şehrin en ünlü bölgesinde şöyle ekonomik ama temiz ve popüler bir yer olsun diyenler için ideal bir otel.

The Confidante Hotel (★★) Açık spa alanı, güzellik salonu, 2 adet ısıtmalı açık havuz gibi güzel imkanları olan bu 4 yıldızlı otel hemen plaj kıyısında yer alıyor.

Faena Hotel Miami Beach (★★★★) Yeni-Deco tarzında tasarlanmış bu güzel 5 yıldızlı otel Miami Beach’de, okyanus kıyısında yer alıyor.

3. Downtown

Miami konaklama downtown otelleri otelleri

Eğer tatil planlarınızı kentin kültürel yönünü tanımaya ağırlık verecek şekilde yapmak gibi bir düşünce içerisindeyseniz, “Miami’de nerede kalınır?” araştırmanıza Downtown otellerini de ekleyebilirsiniz.

Güney Florida’nın kültürel bakımından merkezi konumundaki Downtown, Miami’nin turistik açıdan popüler birçok müzesine, parkına, mağazasına ve tarihi yapısına ev sahipliği yapıyor.

Kent merkezi ayrıca ticaret ve finans alanlarında da eyaletin bayrak gemisi olma özelliği taşıdığından, burada dolaşırken önemli şirket merkezlerini de görebilmek mümkün.

Miami’nin kalbinin attığı Downtown’ın neredeyse her köşesi gökdelenler, müzeler, sanat galerileri, alışveriş merkezleri ve eğlence mekânları ile dolu durumda. Bölgenin sosyal yaşam açısından zengin olması, gündüz ve gece saatlerinde konuklarına ayrı güzellikler sunmasını sağlıyor.

Kentin temellerinin atıldığı yıllardan miras kalan Küba kültürünün baskın şekilde hissedilebilmesi, sokakların gün boyunca gayet kalabalık ve canlı olmasına katkıda bulunuyor.

Alışveriş yapmaktan hoşlanan gezginlerin ilgisini çekebilecek oldukça şık butiklerin faaliyet gösterdiği Miami şehir merkezinde ayrıca farklı damak zevklerine hitap eden restoran ve kafe seçenekleri de mevcut.

Downtown, kültürel ve sanatsal aktivitelerden hoşlananlar kadar tarihe meraklı gezginlerin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Kent merkezinde konaklarken Miami Historic District’i ziyaret edebilir ve birbirinden değerli 60 tarihi heykeli detaylıca inceleme imkânı bulabilirsiniz.

Kentin geçmişine ışık tutan yerleşim bölgesine ek olarak içerisinde planetaryum ve akvaryum bulunan Philip and Patricia Frost Museum of Science ile çağdaş sanat eserlerine odaklı Perez Sanat Müzesi’ni planınıza dahil edebilirsiniz.

Motor sporlarına ve basketbola ilgi duyan gezginler içinse Downtown Miami sınırları içerisindeki American Airlines Arena ile komşusu Bayfront Park ayrı anlamlar ifade ediyor. Tabii bunca yeri ziyaret ederken ikonik Freedom Tower’a da mutlaka zaman ayırmak gerekiyor.

Downtown Bölgesindeki En Popüler Oteller

Courtyard by Marriott Downtown (★★★) Miami’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden olan bu popüler 3 yıldızlı otel şehrin tam merkezinde yer alıyor.

Hyatt Regency Miami (★★) Biscayne Koyu’na bakan bu popüler 4 yıldızlı otel Miami Limanı gibi turistik mekanlara kolay erişim imkanına sahip.

InterContinental Miami (★★★★) Miami’nin iş bölgesinde yer alan bu güzel 5 yıldızlı otel, Miami’de nerede kalınır, şehir merkezinde lüks ve kaliteli bir otel arayanlar için ideal.

4. Brickell

Brickell Miami konaklama

Tatillerinizde lüks ve modern bölgelerde konaklamaya özen gösteriyorsanız, “Miami’de nerede kalınır?” sorusuna cevap ararken öncelikle Brickell otellerine göz atabilirsiniz.

Yerel mimariye uygun tarzda inşa edilmiş konaklar ile çevrelenmiş yerleşim, bir yandan kentin geçmişini yansıtırken ofis kuleleri ve şık gökdelenleriyle kentin modern yüzünü temsil ediyor. Bu özelliği sayesinde Brickell, sadece gezginlerin değil, iş insanlarının da gözdesi olmayı sürdürüyor.

Miami’nin en hızlı büyüyen, en kalabalık bölgesi olan Brickell, lüks konutları ve çağdaş tasarıma sahip gökdelenleri ile adeta Manhattan’ı andırıyor.

Aynı zamanda kentin finans merkezi olan yerleşimde keyifli zaman geçirmek istediğinizde karaoke barlara gidebilir, kaliteli yeme-içme mekânlarında dünya mutfaklarından seçme lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Alışveriş tutkunu bir gezginseniz, en ayrıcalıklı markaları kentin bu kesiminde hizmet veren butiklerde bulabilirsiniz.

Dilerseniz gezi programınızda tüm bu olanakları tek bir çatı altında toplayan Mary Brickell Village’a yer verip zamanınızı daha efektif kullanabilirsiniz.

Brickell’in kalbinde yer alan cazibe noktası, yerel halkla iç içe olmaktan ve eğlence odaklı etkinliklere katılmaktan hoşlananlar için oldukça ideal. Benzer içeriğe sahip olduğundan, insan yapımı Brickell Key’e de zaman ayırabilirsiniz.

Brickell’de konaklarken keyifli zaman geçirmek için ziyaret edebileceğiniz cazibe noktaları, sadece alışveriş ve yeme-içme odaklı yerlerden oluşmuyor.

Kentteki deniz seviyesinden yüksek nadir noktalarından birine ev sahipliği yapan Simpson Park’ta hem nesli tükenme tehlikesi altında olan bitki türlerini inceleyebilir hem de huzur dolu saatler geçirebilirsiniz.

Brickell Bölgesindeki En Popüler Oteller

Aloft Miami Brickell (★★★) Miami Limanı’na yalnızca 3,8 km uzaklıkta yer alan bu otel açık yüzme havuzu gibi imkanlara sahip.

Hampton Inn by Hilton Downtown/Brickell: (★★) Brickell Metromover İstasyonu’na 1 dakikalık yürüme mesafesinde alan 4 yıldızlı popüler bir otel.

Hyatt Centric Brickell Miami (★★) Miami’deki en iyi fiyat/fayda oranına sahip tesislerden olan Hyatt Centric, şehirde gezip görülecek bir çok yere yakın mesafesinde yer alıyor.

Four Seasons Hotel Miami (★★★★) Art Deco tarzındaki bu popüler 5 yıldızlı otel Biscayne Koyu’nun karşısında yer alıyor.

5. Coral Gables

Miami konaklama Coral Gables otelleri

Ailenizle birlikte seyahat etmekten veya sakin ortamlardan hoşlanıyorsanız, zihninizi kurcalayan “Miami’de nerede kalınır?” sorusuna yanıt bulmak için Coral Gables otellerini inceleyebilirsiniz. Aslında burası da Miami-Dade County sınırları içerisindeki bir başka bağımsız yerleşim.

Tarihi değere sahip anıtların ve ağaçlarla çevrili bulvarların ayrı hava kattığı bölge, komşusu Downtown ile South Beach’e göre daha ılıman havaya sahip. Bu özeliği nedeniyle aileler kadar orta yaşlı gezginler de Miami tatillerini geçirmek için Coral Gables’ı tercih ediyor.

University of Miami’ye ev sahipliği yapan Coral Gables’da gezilecek birçok yer ve yapılabilecek sayısız aktivite bulunuyor. Eğer sanat eserlerini incelemekten hoşlanıyorsanız, bir gününüzü bölgede yer alan galerileri gezmeye ayırabilirsiniz.

Galerilere ek olarak Lowe Art Museum’da da ilgi çekici koleksiyonlar sergileniyor. Huzur bulmak, yürüyüş yapmak veya kentin bulunduğu coğrafyaya özgü bitki ve hayvan türlerini gözlemlemek istediğinizde görkemli yeşil alanları ziyaret edebilirsiniz. Sakin bir akşam geçirmek içinse Coral Gables’daki sinemalarda film izleyebilirsiniz.

Bölge ile ilgili gezilecek yerler listesi hazırlarken yukarıda saydığım mekânlar dışında kentin kurucusu George Merrick tarafından inşa ettirilen Coral Gables House’u atlamamanızı tavsiye ederim.

İkonik Biltmore Hotel’in bulunduğu bölgede serinlemek istediğinizde plajlara kadar gitmek yerine rotanızı Venetian Pool’a çevirebilirsiniz. Doğal hayatı gözlemlemek konusunda ise Fairchild Tropical Garden ile Matheson Hammrock Park konuklarına oldukça değerli fırsatlar sunuyor.

Coral Gables Bölgesindeki En Popüler Oteller

Courtyard Coral Gables (★★★) Coral Gables manzaralı bir çatı havuzuna sahip olan bu otel restoranlargüneşli hava ve yemek ile ilgilenen gezginler için güzel bir seçenek.

Hyatt Regency Coral Gables (★★) Miami kent merkezine 11,2 km uzaklıkta güzel ve popüler 4 yıldızlı bir otel.

6. Coconut Grove

Miami'de nerede kalınır Coconut Grove

En az Coral Gables kadar elit ortama sahip Coconut Grove, “Miami’de nerede kalınır?” araştırmanız esnasında incelemenizi tavsiye edeceğim son bölge.

Yerel halkın “The Grove” kısaltması ile anmayı tercih ettiği yerleşim, Miami’nin temellerinin atıldığı yer olması nedeniyle kültür ağırlıklı tatillerden hoşlanan gezginlerin gözdesi konumunda.

Coconut Grove, 1873’te kurulurken bir grup maceraperest başrolü oynamış. Miami’nin en yeşil bölgeleri arasında gösterilen Coconut Grove, uzunca süre varlığına bohem tarzda bir köy olarak devam etmiş. Yerleşim bölgesi şimdilerde ise üst düzey alışveriş olanakları, eğlence kompleksleri, restoranları ve renkli gece hayatı ile tanınıyor.

Downtown’ın güneyinde yer alan bölge ayrıca Akdeniz stili evleriyle de mimariye meraklı gezginler arasında adından fazlasıyla söz ettiriyor.

Miami’nin farklı bir bölgesinde konaklasanız bile kentin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız ve eğlenceli atmosferinden payınıza düşeni almanız için Coconut Grove’u ziyaret etmenizi öneririm.

Buradaki müzeler aracılığıyla Güney Florida ile ilgili bilgi birikiminizi kayda değer oranda artırabilir, parklarda huzur dolu saatler geçirebilirsiniz. Acıktığınızda ise üniversite öğrencileri arasında popüler olan Cocowalk üzerindeki mekânlara, özellikle Alfresco’ya, uğrayabilirsiniz. Cadde üzerinde akşam saatlerinde eğlenebileceğiniz gece kulüpleri ve barlar da bulunuyor.

Coral Gables ile iç içe geçmiş izlenimi veren Coconut Grove bünyesindeki en dikkat çekici cazibe noktasını göz alıcı bahçelere sahip Vizcaya Müzesi oluşturuyor.

Bölgede düzenlenen kültürel etkinliklerin başında ise Goombay ve Coconut Grove Art isimli festivaller geliyor. Coconut Grove’daki hizmet kalitesi yüksek otellerde konaklayan tatilciler serinlemeye ihtiyaç duyduklarında, tıpkı Coral Gables’da konaklayan gezginler gibi 1920’li yıllardan kalma Venetian Pool’a gidiyor.

Coconut Grove Bölgesindeki En Popüler Oteller

Residence Inn Coconut Grove (★★★) 2 adet açık havuzuyla hizmet veren bu otel özellikle genç çiftler tarafından tercih ediliyor.

Hotel Aria BW Premier Collection (★★) CocoWalk ve restoranlar bölgesine 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bu otel Coconut Grove bölgesinde konaklama yapmak isteyenler için güzel bir seçenek.

The Ritz-Carlton Coconut Grove (★★★★) Biscayne Körfezi manzaralı bu 5 yıldızlı otel spa, fitness merkezi ve balkonlu odalar gibi olanaklara sahip.

Miami’de Şehir İçi Ulaşım

Miami'de nerede kalmalı havaalanı şehir merkezi arası ulaşım

“Miami’de nerede kalınır?” sorusuna kendi bütçeniz ve beklentileriniz doğrultusunda cevaplar bulmanızı kolaylaştıracak bölgeleri sıraladıktan sonra yazımın bu bölümünde sizlere şehir içi ulaşım seçenekleri hakkında bilgiler vereceğim.

Miami tamamen turizm odaklı bir şehir olduğundan toplu taşıma alanında zaman içerisinde birçok kente göre özgün sayılabilecek seçeneklere kavuşmuş. Ulaşım seçeneklerinin özgün hale gelmesinde kentin önemli bir bölümünü oluşturan bariyer adalarının varlığı da etkili olmuş.

Miami’de uygun fiyatlı toplu taşıma seçeneklerini tercih etmek istediğinizde, gideceğiniz yere bağlı olarak Metrobus isimli otobüs veya Metrorail adıyla anılan demir yolu ağlarından faydalanabilirsiniz. Otobüs ağı tüm Miami-Dade ilçesini kapsayacak şekilde tasarlanmış.

Otobüsler, çoğu ana hatta kesintisiz yolcu taşıyor. Metrorail ise yeşil ve turuncu olmak üzere iki farklı hattan oluşuyor. İlk başta kısıtlı oldukları izlenimi yaratsalar da bu hatlar üzerindeki 23 istasyona uğrayan trenler vasıtasıyla havalimanı başta olmak üzere kentin tüm önemli turistik bölgelerine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Miami tatiliniz sırasında ulaşım ihtiyacınızı gidermek için dilerseniz çeşitli firmalar tarafından sunulan servis hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Bazı firmaların sunduğu shuttle hizmeti iki nokta arasında transferden ibaret. Kimisi ise kentin önemli noktalarını kapsayan tekne ve otobüs turları düzenliyor.

Taksi ücretlerinin yüksek olması özel servis hizmetini daha cazip kılıyor. Tabii şehir içerisinde konforlu ve hızlı bir şekilde yolculuk yapmak gibi bir tercihiniz olursa rezervasyonla bulunduğunuz noktaya taksi çağırabilirsiniz.

Hem Metrobus hem de Metrorail için geçerli tek kullanımlık biletler, $2,25 fiyatla satışa sunuluyor. Ancak şehir içi toplu ulaşım ağını sık kullanmayı planlıyorsanız, EASY Card satın almak işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Standart tarzdaki shuttle hizmetinin fiyatıysa yetişkinler için 9 ila 15 Amerikan Doları arasında değişiyor.

Miami Otel Fiyatları & Rezervasyon

Miami'de nerede kalınır otel fiyatları ve rezervasyon

Miami’de, turizm sezonunun en yoğun dönemi kasım ile nisan ayları arasında yaşanıyor. Dünyanın dört bir yanından gezginlerin, bu aylar arasında kente yoğun ilgi göstermelerindeki ana neden olarak düşük sıcaklık değerleri gösteriliyor. Gerçi Miami’deki en düşük sıcaklık değerleri bile Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğu yerine göre yüksek seviyede kalıyor.

Sezon içerisinde ilginin yüksek olmasında ayrıca Kış Müzik Konferansı ve Bahar Tatili gibi etkinliklerin de payı bulunuyor. Bu nedenle sezon içerisinde başta South Beach ve Miami Beach olmak üzere kentin popüler konaklama bölgelerindeki tesislerde boş oda bulmak için aylar öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanız için sizlere tavsiye edeceğim site Booking.com. Kullanıcılarına en iyi fiyat garantisini sunan ve güvenilirliği ile tanınan sitede; bütçe, konum, yıldız kategorisi gibi birçok kıstasa göre detaylı aramalar yapabilirsiniz.

Çıkan sonuçları otel sayfalarına ve kullanıcı yorumlarına bakarak değerlendirebilir, aklınıza takılan sorular için direkt otel ile iletişime geçebilirsiniz.

Sıra rezervasyona geldiğinde ise ödeme işlemini hemen yapmak yerine otele girişte gerçekleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Vize alamama gibi bir problemle karşılaştığınızda ise seçtiğiniz otele bağlı olarak rezervasyon tarihine 24 saat kalana kadar iptal hakkınızı kullanabilirsiniz.

Miami’deki otellerde fiyatlara sonradan %12,5 oda vergisi dâhil ediliyor. Bazı tesisler ise vergiye ek olarak %15 servis ücreti talep edebiliyor.

Booking.com’da yer alan Miami otellerini incelemek için tıklayın.

Özetle Miami’de Nerede Kalınır?

Miami konaklama rehberi

Kısacası Miami’nin hareketliliği asla azalmayan gece hayatını doyasıya deneyimlemek ve ikonik otellerinde harika bir tatil dönemi geçirmek isterseniz, konaklama seçiminizi hiç düşünmeden South Beach‘teki seçenekler arasından yapabilirsiniz.

Eğlence, alışveriş, yeme-içme olanakları bakımından benzer zenginlikte içeriğe sahip; ancak kalabalığın daha az olduğu bir bölge arayışına girdiğinizde komşusu Miami Beach‘e yoğunlaşabilirsiniz.

Miami’ye yönelik tatil planlarınızda kentin tarihini ve kültürünü tanımak öncelikli hedefiniz ise aradığınız fırsatları Downtown‘da bulabilirsiniz.

Brickell, Coral Gables ve Coconut Grove da hem kültürel hem de tarihi birikim açısında kent merkezinden hiç geri kalmıyor. Üstelik elit atmosfere sahip bu yerleşimler, bölgenin doğal güzelliklerini konuklarına sunma konusunda oldukça cömert davranıyor.

Miami otel tavsiyesine gelecek olursa, şehrin merkezinde ve ekonomik, 3 yıldızlı bir otelde konaklamak isterseniz South Beach’teki Residence Inn by Marriott ile Downtown’daki Courtyard by Marriott Downtown adlı otellere göz atabilirsiniz.

Tercihiniz 4 yıldızlı bir tesisten yana olacaksa okyanus kıyısındaki The Confidante Hotel ile Brickell’deki Hyatt Centric Brickell şehrin popüler otellerinden.

Eğer Miami seyahatinizde 5 yıldızlı, lüks bir otelde kalmak isterseniz de okynaus kıyısındaki 1 Hotel South Beach ile şehir merkezindeki InterContinental Miami en güzel seçeneklerden.

Miami’de nerede kalınır yazısı boyunca Miami’de konaklama yapabileceğiniz tüm önemli bölgeler hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra şehirdeki en popüler oteller hakkında da bilgi ve tavsiyeler vermeye çalıştım.

Şehirde yapabileceklerinizle ilgili detayları da Miami’de ne yapılır? başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Havaalanından şehir merkezine ulaşım konusunda detaylı bilgiler ise Miami havaalanı ulaşım rehberi başlıklı yazımızda…

Yorum yapın