Mini Europe

Mini Europe, Brüksel’de bulunan dünyaca ünlü bir minyatür parktır. Yaklaşık 350 minyatürün sergilendiği park içerisinde bir lunapark, su parkı ve Atomium da görülebilir. Brüksel gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan parka giderek Avrupa’da gezilip görülecek birçok eser ve yerin minyatür halini görebilirsiniz.

Parkta yer alan minyatürler, 1:25 ölçüsünde küçültülmüş durumdadır. Park içerisinde Eyfel Kulesi, Vezüv Yanardağı, Big Ben, Grand Place gibi ünlü yerlerin minyatürleri görülebilir. 1989 yılında Belçika hükumetinin desteği ile Prens Philip tarafından açılan parkın üst açıktır. Fakat eserler kar, yağmur gibi doğa olaylarına karşı dayanıklı şekilde yapılmıştır. Dünyanın her yerinden ve her yaştan ziyaretçisi olana Mini Europe en çok öğrenciler ve küçük çocuklar arasında popüler bir yerdir. Mini Europe içerisinde dönem dönem özel organizasyonlar da düzenlenmektedir.

Mini Europe Brussels
Parkın genel görünümü

Mini Europe Brussels

Mini Europe Brussels

Mini Europe Ziyaret Bilgileri

  • Adres: 1020, Bruxelles
  • Ulaşım: Metro ile Heysel durağından, otobüs ile 84, 88, N17, N18 numaralı otobüslerden biriyle veya 7, 51 tramvay hatlarından biri ile buraya gelebilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Mart – Haziran 09:30 – 18:00, Temmuz – Ağustos 09:30 – 20:00 arasında açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 14.50, indirimli bilet 10.8 Euro’dur.
  • Web sitesi: http://www.minieurope.com/en/practical
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın