İstanbul gezilecek yerler Miniatürk
Miniatürk

Otel fiyatlarını incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Miniatürk, İstanbul Haliç’te bulunan minyatür parkıdır. “Minyatür” ve “Türkiye” kelimelerinin birleşmesi ile oluşturulan Miniatürk, gerek Türkiye’de gerekse dünyadaki sayılı minyatür parklarından biridir. 2003 yılında açılan parkın inşası yaklaşık 2 yıl sürmüştür. “Büyük ülkenin küçük bir modeli” sloganı ile tanıtılan bu park, özellikle Türkiye’nin her yerini gezip görme imkan ve zamanı olmayanlar için bulunmaz bir fırsattır.

İstanbul gezilecek yerlerden olan Miniatürk’te yer alan her bir maket, orijinalinin 1/25 oranında küçültülmüş halidir. Yaklaşık 122 eser, 9 farklı dilde tanıtılmaktadır. Ülkemizde yer alan birçok önemli yer ve eserin minyatürü bu parkta tek seferde görülebilir. Park alanı içerisinde oyun alanları, minyatür tren, Kristal İstanbul Müzesi ve Panorama Zafer Müzesi görülebilir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen bu kuruluşta görebileceğiniz en ünlü eserlerden bazıları İzmir Saat Kulesi, Balıklı Göl, Malabadi Köprüsü, Selimiye Camii, Anıtkabir, Halil- ül Rahman, Augustus Tapınağı’dır.

Miniatürk Sultanahmet Camii
Sultanahmet Camii minyatürü
Miniatürk Divriği Ulu Camii Sivas
Sivas Divriği Ulu Camii minyatürü

Özellikle çocuklu aileler İstanbul gezilecek yerler listemizin eğlenceli yerlerinden olan bu parkta keyifli zaman geçirebilir.

Miniatürk Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Sütlüce Mah., İmrahor Cad. Sütlüce/ Beyoğlu İstanbul
  • Ulaşım: Eminönü yakınlarındaki parka metrobüsle Halıcıoğlu inilerek otobüs ya da dolmuşla ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Her gün 09:00 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 5, indirimli bilet 3 Lira’dır.
  • Web sitesi: http://miniaturk.com.tr
  • Notlar: Giriş ücretleri ve ziyaret saatleri dönemsel olarak değişebilir. Güncel bilgiler için lütfen internet sitesini kontrol edin.
PAYLAŞ
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın