Museo dell'Opera del Duomo Floransa

Museo dell’Opera del Duomo harika sanat eserlerinin bulunduğu bir müzedir. Floransa gezilecek yerler listesinde yer alan bu müzedeki en ünlü eser Michelangelo imzalı “Pieta”dır. Bu heykelin bir bacağı yaratıcısı tarafından kırılmıştır. Fakat daha sonra başarıyla tamir edilmiştir.

Müzede görülebilecek diğer önemli eserler arasında Donatello’nun insan boyundaki heykelleri, Etrüsk ve Roma rölyefleri, Arnolfo’dan “Cam Gözlü Madonna” heykeli, 14. ve 15. yüzyıldan kalma resim çalışmaları bulunmaktadır. Müzenin  beyaz mermerli balkon panellerinin renkli caam kısımları süslemelidir ve bu kısımlar müzik yapan çocuk figürleri ile donatılmıştır. Avluya açılan vaftizhane kısmında ise kapı panoları dikkat çekmektedir.

Museo dell'Opera del Duomo Firenze
Museo dell’Opera del Duomo, Floransa

Museo dell’Opera del Duomo Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Piazza del Duomo, Floransa
  • Ulaşım: 1A, 1B, 6, 7, 10, 11, 14 numaralı otobüslerle buraya gelinebilir.
  • Ziyaret Gün ve Saatleri: Pazartesi – Cumartesi 09:00 – 19:30, Pazar 09:00 – 13:40 arasında gezilebilir.
  • Giriş Ücretleri: Tam bilet 10, indirimli bilet 2 Euro’dur.
  • Web sitesi: http://operaduomo.firenze.it
İzmir doğumlu, Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Süper gücü İngilizce öğretmek – Ege Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda 3.5 yıl okutmanlık yaptıktan sonra mini mini yavruları ile Çalıkuşu misali öğretmen olmanın 7. yılında. Üniversite günlerinden beri çeviri yapıyor ve bulduğu her fırsatta seyahat etmeye, yeni kültürler, diller, tatlar tanımaya çalışıyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın