Museu d'Historia de Catalunya

Museu d’Historia de Catalunya, Barselona’nın tarihi ile ilgili önemli müzelerden biridir. Port Vell’deki yenilenmiş bir rıhtım deposu olan Palau de Mar’da yer alan müzede, Paleolitik çağdan başlayarak, bölgenin denizlerdeki hakimiyeti ve bir sanayi devi olduğu dönemler de dâhil olmak üzere Katalonya’nın tarihi anlatılır.

Özellikle çocukların büyük keyif alacağı etkileşimli sergilerin düzenlendiği müzede bölgenin tarihi çeşitli etkinliklerle anlatılır. Bunlar arasında en dikkat çekici olan bölümde ziyaretçiler Ortaçağ şövalyeleri gibi giyinip ahşap oyuncak atlar üzerinde gezinebilir.

Müzenin ikinci katında yer alan sergilerde; Mağribi istilasını, Romanesk mimariyi, Ortaçağ yaşamını ve Katalan denizciliğinin yükselişi anlatılır. Üçüncü kattaki sergilerde ise sanayi devrimi ve buhar gücünün ekonomi üzerindeki etkisi sergilenir.

Museu d’Historia de Catalunya Ziyaret Bilgileri

  • Adres: Palau de Mar, Plaça Pau Vila 3, Barselona
  • Ulaşım: “Barceloneta” metro durağında inerek müzeye ulaşabilirsiniz.
  • Ziyaret Bilgileri: Salı-Cumartesi 10.00-19.00 (Çarşamba 20.00’ye kadar) Pazar ve tatil günleri 10.00-14.30.
  • Giriş Ücretleri: Giriş 4€, ayın ilk pazarı ücretsiz.
  • Web: www.mhcat.net
Seyahat yazarı, blogger. Yeni yerler gezip görmek vazgeçilmez tutkusu. 4 kıtada 40'a yakın ülke görme şansı olsa da skor peşinde koşmaktan çok sevdiği şehirlere tekrar tekrar gitmekten bıkmayan gezgin, turist.

Yorum Yapın

Lütfen yorum yazın.
Lütfen adınızı yazın